Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

E-MAIL

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WYRÓŻNIENIE:WSPÓŁPRACA:
 

 

MODERNIZACJA HALI
SPORTOWO - WIDOWISKOWEJ
W OLKUSZU


AKTUALNOŚCI


XVIII MIĘDZYNARODOWY „GWIAZDKOWY” TURNIEJ SZACHOWY

W dniach 11-13 grudnia 2009  rozegrany został XVIII Międzynarodowy "Gwiazdkowy" Turniej Szachowy Dzieci i Młodzieży pod patronatem Dariusza Rzepki Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Po raz kolejny zainteresowanie Międzynarodowym Gwiazdkowym Turniejem Szachowym Dzieci i Młodzieży przerosło oczekiwania organizatorów. Przed czarno-białymi planszami  zasiadło 360 zawodników reprezentujących 71 klubów z całej Polski, a także z Czech, Słowacji i Ukrainy. W związku z trwającą modernizacją Hali Sportowo - Widowiskowej Turniej zorganizowany został w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu i PiMBP w Olkuszu. W rezultacie miłym wrażeniom z pobytu w Olkuszu, jakich podczas ceremonii otwarcia życzył uczestnikom burmistrz Dariusz Rzepka, wielokrotnie dawali wyraz turniejowi goście przy okazji podziękowań towarzyszących zakończeniu imprezy.

Organizatorami Turnieju byli: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, LKS Kłos Czarny Koń Olkusz.

WIĘCEJ >>>     FOTO 1 >>>      FOTO 2 >>>     FOTO 3 >>>  


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE 2009/2010

15.11 rozpoczęła się II edycja „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych” organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Do I rundy zgłosiło się 13 rodzin, które zmierzyły się ze sobą w dwóch konkurencjach sportowych: halowej mini piłce nożnej oraz badmintonie. Z uwagi na trwający remont Hali Sportowo – Widowiskowej zawody rozegrano gościnnie na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu.

WIĘCEJ >>>     FOTO >>>


AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU

07.11 na krytym basenie przy ul. Kochanowskiego w Olkuszu spotkali się amatorzy pływania z Gorlic, Łodzi, Zgierza, Sułkowic, Kolbarku, Krakowa, Myślenic, Gołaczew, Sękowej, Bukowna, Witeradowa, Wolbromia, Dąbrowy Górniczej, Dobczyc, Zedermana, Bolesławia, Chrzanowa, Klucz, Bochni i oczywiście z Olkusza. 155 osób przyjechało, aby wziąć udział w eliminacjach regionalnych III Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu „Family Cup” 2009, które były równocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego. Organizatorem regionalnym zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu a organizatorem głównym Wydawnictwo i Stowarzyszenie „Family Cup”. Patronat nad mistrzostwami objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

WIĘCEJ >>>     FOTO >>>  


I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TENISA STOŁOWEGO

22.10 odbyły się eliminacje regionalne I Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci – 2009, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, we współpracy z Krakowskim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego. Patronat nad Festiwalem objęli Minister Sportu i Turystyki oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.
Z uwagi na prowadzony remont Hali Sportowo – Widowiskowej zawody odbyły się w sali gimnastycznej udostępnionej przez Gimnazjum nr 2 w Olkuszu, za co serdecznie dziękujemy. Na eliminacje regionalne zgłosiło się 69 uczniów z 14 szkół. Rozgrywki toczyły się oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, w 3 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy: I-III i IV–VI oraz gimnazja. Zdobywcy 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy, wodę mineralną i słodki upominek. Medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Wodę mineralną dostarczył Carrefour Polska O/Olkusz, a słodycze Supermarket „Nasz”. Zdobywcy 4 pierwszych miejsc w każdej kategorii wyłonieni podczas 8 eliminacji regionalnych w Małopolsce, zmierzą się ze sobą podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w Krakowie 7 listopada o godz. 10,00 w Centrum Sportu „Bronowianka”. Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy im, aby awansowali do Finału Krajowego Festiwalu, który będzie miał miejsce w Rzeszowie, w dniach 12-13 grudnia 2009r.

WYNIKI >>>


BIEG ULICZNY SREBRNEGO GRODU

03.10 (sobota) Olkusz wrócił na mapę biegów ulicznych. W samo południe sprzed pomnika J.Piłsudskiego wystartowali uczestnicy Biegu Ulicznego Srebrnego Grodu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Bieg był rozegrany w 2 kategoriach głównych i 10 kategoriach wiekowych na dystansie 10250 m. Biegowi głównemu  towarzyszył bieg młodzieżowy (1700m) przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

WIĘCEJ >>>     FOTO 1 >>>     FOTO 2 >>>


NORDIC WALKING W OLKUSZU

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu od września kontynuuje prowadzenie zajęć Nordic Walking. W związku z dużym zainteresowaniem, zajęcia prowadzone są w dwóch grupach pod opieką wykwalifikowanych instruktorek. Terminarz spotkań oraz warunki uczestnictwa znajdują się w ogłoszeniu zamieszczonym obok -- >

RELACJA I GALERIA FOTO >>>


GRAND PRIX OLKUSZA W TENISIE ZIEMNYM

20.09 Olkuscy tenisiści nie zawiedli i licznie stawili się na rozgrywkach Grand Prix w Tenisie Ziemnym. Tym razem na kortach na Czarnej Górze prezentowali się przede wszystkim miejscowi zawodnicy. Przez dwa dni dopisywały dobre humory, wyrównany poziom gry, jak i wrześniowa aura. Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria +35. Tutaj do walki na kortach przystąpiło 22 zawodników. Faworyci nie zawiedli i rozstawiona czwórka zagrała w półfinałach.

WIĘCEJ >>>       GALERIA FOTO >>>


MISTRZOSTWA OLKUSZA W MINIGOLFIE

20.09 27 osób walczyło o tytuł mistrza minigolfa na terenie kąpieliska na Czarnej Górze. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, a dyscyplina ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem olkuszan. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach: dzieci, kobiety i seniorzy. Po kilku godzinach gry najlepsza w grupie najmłodszych okazała się Karolina Balec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu, tuż przed swoim bratem Markiem Balcem. Ta dwójka zawodników obroniła tym samym swoje miejsca sprzed roku. Trzecia lokata przypadła Michałowi Bagińskiemu i Miłoszowi Majdzie. Wśród kobiet triumfowała Joanna Balec, a kolejne dwa miejsca przypadły Elizie Byzdrze oraz Adzie Swędzioł. Niepokonanym od ubiegłego roku seniorem pozostał Artur Mól, który wyprzedził Marcina Polana. Trzecie miejsce przypadło aż trzem zawodnikom – Łukaszowi Nogieciowi, Piotrowi Jabłońskiemu i Jurandowi Krzemieniowi.
Zwycięzcy odebrali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu i AMA Serwis Sp. z o. o. Jednak nikt nie wyszedł z turnieju z pustymi rękami – pozostali zawodnicy otrzymali słodkie upominki od Supermarketu NASZ.

GALERIA FOTO >>>


JAM SESSION - SILVER TOWN 2009

30.08 (niedziela) MOSiR w Olkuszu był organizatorem Jam Session – Silver Town 2009. Pod tą enigmatycznie brzmiącą nazwą krył się cykl zawodów rozegranych na skateparku, jaki dla potrzeb imprezy zbudowany został na parkingu Centrum Handlowego „Echo”. Przed południem młodzi pasjonaci rolek, deskorolek oraz rowerów bmx trenowali widowiskowe i niejednokrotnie mrożące krew w żyłach akrobacje. Po południu rozegrane zostały zawody, do których przystąpili nie tylko olkuszanie, ale też goście z małopolski i śląska. Wyniki: kat. „rolki”: 1m. Maciej Pacan, 2m. Marek Strycharczuk, 3m. Michał Dziąbek; kat. "deskorolka": 1m. Jasiek Mamoń, 2m. Michał Baliś, 3m. Patryk Nowak ast kat. „BMX”: 1m. Artur Ziętek, 2m. Łukasz Madejski, 3m. Michał Murawski.

PRZEGLĄD TV >>>       GALERIA FOTO 1 >>>       GALERIA FOTO 2 >>>     GALERIA FOTO 3 >>>


FESTYN SPORTOWO - REKREACYJNY "ZAKOŃCZENIE WAKACJI"

29.08 (sobota). Gry i zabawy i zawody sportowe wypełniły program imprez przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na ostatni weekend wakacji w Olkuszu. I choć niesprzyjająca pogoda pokrzyżowała część sobotnich planów, atrakcji nie brakowało.
Mimo dość niskiej, jak na te porę roku temperatury oraz deszczu, który rozpadał się w trakcie imprezy, pasjonaci plażowej siatkówki rozegrali turniej na kąpielisku „Czarna Góra”. I miejsce wywalczyła drużyna „No name” w składzie Sznicer Mateusz i Szczepanik Karol. Na drugim miejscu uplasowali się Szotek Jakub i Sikora Krzysztof z "KTS Bolesław", zaś na trzecim - zawodnicy teamu „Wolbrom” Barczyk Piotr i Palacz Daniel. Czwarte miejsce przypadło Szczepanik Paulinie i Popczyk Marzenie z drużyny „No name2”. Kapryśna aura nie przestraszyła też kilkorga chętnych do wzięcia udziału w zawodach pływackich, a także dzieci, dla których część z zaplanowanych konkurencji przeprowadzono w holu budynku ośrodka.

GALERIA FOTO  >>>


ATP - MISTRZOSTWA OLKUSZA W TENISIE ZIEMNYM

28 - 30 sierpnia już po raz drugi na olkuskich kortach zagrali najlepsi tenisiści – amatorzy z całej południowej Polski. Obsada rozgrywek w ramach Amatorskiego Tenisa Polskiego była bardzo mocna. W grze pojedynczej panowie startowali w dwóch kategoriach: +45 i open. Dzięki włączeniu olkuskich zawodów do rozgrywek ATP przyjeżdżają do nas zawodnicy z całej południowej Polski. Zawodników przyciągają zarówno malowniczo położone korty, jak i dobra jakość nawierzchni, profesjonalna organizacja imprez oraz miła atmosfera. Wśród zawodników w kategorii +45 bezkonkurencyjny okazał się Arkadiusz Tor z Mielca. Zawodnik ten w ogólnopolskim rankingu ATP powyżej 45. lat zajmuje szóstą pozycję, a powyżej 55. lat – pierwszą.
Organizatorem turnieju oraz fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, wsparty przez Amatorski Tenis Polski z siedzibą w Warszawie.

PRZEGLĄD TV >>>    RELACJA PRASOWA >>> 


NORDIC WALKING Z MOSIREM

W dniach 18.06 - 28.06 MOSiR zorganizował pilotażowe zajęcia Nordic Walking. Zajęcia  prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora spotkały się ze sporym zainteresowaniem olkuszan. Nordic Walking jest to najbardziej naturalna aktywność ruchowa – czyli marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie specjalnie zaprojektowanych kijów. Technika marszu jest też pewnym połączeniem marszu tradycyjnego (bez użycia kijów) z techniką jazdy na nartach biegowych – odpychania się od podłoża. Prostota i łatwość takiej aktywności a zarazem jej bezpieczeństwo umożliwia uczestnictwo w niej osób z różnego przedziału wiekowego i różnej kondycji fizycznej.
Wychodząc naprzeciw sugestiom dotychczasowych uczestników oraz zachęcając nowych informujemy, że zajęcia będą kontynuowane od września. Serdecznie zapraszamy.


OTWARCIE KĄPIELISKA "CZARNA GÓRA"

11.06 rozpoczął się "sezon kąpielowy" na terenie OSW "Czarna Góra".
Decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz ceny biletów wstępu nie uległy zmianie i pozostały takie same jak w 2008 roku.
CENNIK >>>
Planowane godziny otwarcia:
czerwiec - 10.00 - 19.00,
lipiec 10.00 - 20.00,
sierpień - 10.00 - 19.00 (18.00).
Serdecznie zapraszamy.


I SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

10.06 pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch”
Przedszkole Integracyjne Nr 9 wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizowało spartakiadę dla przedszkolaków z terenu Miasta i Gminy Olkusz podsumowującą obchody Małopolskiego Roku Przedszkolaka.
Na czas spartakiady przedszkolaków olkuski Orlik zamienił się w „sportowy tort” podzielony na 12 kolorowych konkurencji. Drużyny, zachęcane sportowymi okrzykami, w kolejnych konkurencjach zdobywały sprawności: biegacza, poszukiwacza skarbów, pogromcy przeszkód, slalomowca, bramkarza, siewcy, koszykarza, mistrza kometki, sokolego oka, kangurzego skoku, oddechu oraz tęgiej głowy.


I TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO W RAMACH ATP

W dniach 6-7.06 Olkusz  stał się miejscem spotkań najlepszych tenisistów. Na olkuskich kortach po raz pierwszy został rozegrany turniej w ramach programu Amatorski Tenis Polski. Choć tym razem rywalizacji na kortach nie sprzyjała pogoda, w efekcie czego rozgrywki trwały nieco dłużej, dobrej zabawy i jeszcze lepszej gry nie brakowało.
Zakopane, Kraków, Warszawa, Skawina - tenisiści zjechali z różnych stron Polski. Nie zabrakło oczywiście zawodników z Olkusza i okolic. Startowano w dwóch kategoriach: open i "+40". W kategorii "+40" wystartowało 32. zawodników. W finale można było zobaczyć Tomasza Kałwę ze Skawiny, który w półfinale wygrał walkowerem z Pawłem Garnuszkiem z Kielc. Trudniejszą drogę do finału przeszedł Marek Kapkowski z Siemianowic, pokonawszy krakowianina Zbigniewa Makucha 1/6, 6/2, 7/6. W finałowym pojedynku lepszy okazał się Tomasz Kałwa (6/2, 2/6, 6/3).
W kategorii open zagrało 16. panów. W drodze do finału olkuszanin Bartosz Kocjan wyeliminował uznanego gracza Macieja Bańdo z Zakopanego 6/4, 3/6, 6/3. Drugim finalistą został również olkuszanin Paweł Pomierny, który w półfinale zwyciężył z Mikołajem Mielcarzem z Warszawy 5/7, 7/6, 6/1.  W finałowej walce zmierzyło się zatem dwóch olkuszan. Po zaciętym pojedynku zwyciężył Paweł Pomierny, pokonując Bartosza Kocjana 6/4, 6/2. Najlepsi zawodnicy odebrali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Turniej pocieszenia wygrał Janusz  Piasny, pokonując w finale Rafała Drzewieckiego. Zawodnicy mieli zapewniony dostęp do  szatni z prysznicami i ubikacji w budynku zaplecza sportowego na Czarnej Górze. Wymogi w tym zakresie zostały spełnione zgodnie z wytycznymi ATP.
Organizatorem turnieju oraz fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Amatorski Tenis Polski z siedzibą w Warszawie. Sędzią naczelnym turnieju był Rafał Krawczyk.


I MEMORIAŁ IM. JULIANA KAZIBUTA

W dniach 25-28 maja 2009 r. rozegrany został Turniej Piłki Ręcznej w ramach 1. Memoriału im. Juliana Kazibuta. Celem turnieju była popularyzacja piłki ręcznej w wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad-gimnazjalnych oraz uczczenie pamięci Juliana Kazibuta - wybitnego przedsiębiorcy, sportowca i filantropa Ziemi Olkuskiej. Człowieka dzięki któremu „olkuska piłka ręczna” weszła do ekstraklasy. W turnieju uczestniczyło 26 drużyn, a w nich blisko 300 zawodników. Organizatorem Turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy współpracy z Przedsiębiorstwem ARKOP Sp. z o.o. z Bukowna.


DNI OLKUSZA 2009

30.05 (sobota)

30.05 podczas "Dni Olkusza" rozegrano trzeci etap drużynowych mistrzostw Polski w  trialu rowerowym oraz zawody z cyklu Wyścig Nadziei Olimpijskich. Trial jest najbardziej widowiskową dyscypliną kolarską. W zawodach wzięło udział blisko 40 zawodników. Bardzo dobrze zorganizowane zawody w atrakcyjnym miejscu, jakim niewątpliwie jest olkuski Rynek, cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności.  Zawodnicy Aquili Lotto Elitesse II ponownie udowodnili, że są najlepsi w tej edycji DMP. Na drugim miejscu uplasował się UKS Zawojak a na trzecim Aquila I. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody. Sponsorem nagród głównych był olkuski sklep rowerowy BikeAttack. Relację z zawodów prowadziła TV Silesia.  

GALERIA FOTO >>>      FOTO >>>

Boisko treningowe na terenie OSW "Czarna Góra" już od godz. 9.00 było miejscem Airsoft Guns czyli emocjonującej zabawy z bronią na świeżym powietrzu. Imprezę na zlecenie MOSiR przeprowadziła olkuska grupa airsoftowa "pod dowództwem" Łukasza Mentlewicza. Zabawie towarzyszyła wystawa replik najlepszej na świecie broni.

GALERIA FOTO >>> 

31.05 (niedziela)

Na terenie OSW "Czarna Góra" miała miejsce impreza pod nazwą "Baw się z nami - MOSiR dla dzieci" skierowana do najmłodszych mieszkańców Olkusza w przeddzień ich święta. Dzieci wzięły udział w konkursach z nagrodami oraz w grach i zabawach rekreacyjnych. Uśmiechnięte buzie maluchów oraz zadowoleni rodzice były nagrodą dla pracowników MOSiR-u.

W dniach 30-31.05 Olkusz był stolicą Freestyle Football. W tych dniach został rozegrany Pucharu Polski w tej widowiskowej dyscyplinie. 30.05 na terenie kąpieliska "Czarna Góra" odbyły się eliminacje z udziałem 30 najlepszych zawodników w Polsce. Po bardzo emocjonujących pokazach w obecności licznie zgromadzonej publiczności, komisja sędziowska wyłoniła 16 zawodników, którzy 31.05 wystąpili w pokazach finałowych. Ostatecznie po czterech rundach pucharowych zwyciężył Michał Rycaj z Zamościa, przed Dawidem Biegunem z Mysłowic i Marcinem Teperem z Tarnowa. Sponsorem nagród była firma Umbro. Relację telewizyjną prowadziła TVP Katowice.

GALERIA FOTO >>> 


TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

Turniej rozgrywany był na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniach 23-24 maja. W imprezie rywalizowali panowie w kategoriach „OPEN” i „+40” oraz panie w kategorii „OPEN”.
Turniej „OPEN” zgromadził mocną obsadę. W rywalizacji wzięło udział wielu przyjezdnych zawodników z różnych części Polski południowej. Zawody wygrał Dariusz Nowak z Sosnowca, który w drodze do finału pokonał Tomasza Sycha z Sosnowca 6/1, 6/0, następnie Rafała Krawczyka 6/3, 6/1 i Janusza Piasnego juniora z Olkusza 6/3, 6/1.


FINAŁ RODZINNYCH ROZGRYWEK SPORTOWYCH

W niedzielę 24 maja na terenie Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego „Czarna Góra” zorganizowane zostało kolejne spotkanie w ramach „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych”. Była to już czwarta runda, będąca jednocześnie finałem tego cyklu spotkań w roku szkolnym 2008/2009. Rodziny, które aktywnie chciały spędzić czas, tym razem miały okazję rywalizować w takich dyscyplinach jak: minibiegi przełajowe oraz Turniej Minigolfa.


POLSKA BIEGA

09.05 mieszkańcy Olkusza i okolic wzięli udział w Biegu Rekreacyjnym zorganizowanym przez MOSiR w Olkuszu w ramach ogólnopolskiej akcji „POLSKA BIEGA”. Olkusz był jedną z 544 miejscowości w Polsce, gdzie można było sprawdzić swoją kondycję i wystartować w tym ogólnopolskim biegu. Pomimo mało optymistycznych prognoz, pogoda dopisała i na starcie pojawiło się prawie 40 osób, które miały do pokonania dystans 3 km.

GALERIA FOTO >>>          WIĘCEJ >>>

AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM

03.05 MOSiR w Olkuszu był organizatorem etapu regionalnego XIV Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2009. Były to równocześnie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego. W zawodach wzięło udział 97 zawodników. Rywalizacja odbywała się w 5 kategoriach kobiecych i 9 męskich oraz w klasyfikacji Rodzinnej i Pucharu Polski. Trasa o 3 stopniach trudności przebiegała w okolicy ruin zamku Rabsztyn.

GALERIA FOTO >>>      WIĘCEJ >>>        


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE - III RUNDA

26.04 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizował trzecią rundę Rodzinnych Rozgrywek Sportowych. Tym razem dla rodzin, które aktywnie chciały spędzić czas w to słoneczne niedzielne południe zaplanowany był wyścig rowerowy. Kompleks Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego „Czarna Góra” w tym dniu okazał się doskonałym miejscem, na przeprowadzenie tego typu sportowych zmagań. Zainteresowanie udziałem w wyścigu sprawiło, że zawodnicy ścigali się we wszystkich ośmiu kategoriach przygotowanych przez organizatorów.

GALERIA FOTO >>>      WIĘCEJ >>>        


I INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI WETERANÓW

05.04 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu na zlecenie Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego był organizatorem I INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI WETERANÓW W TENISIE STOŁOWYM w grach pojedynczych kobiet i mężczyzn na sezon sportowy 2008/2009. Według regulaminu w turnieju mogli wystartować zawodnicy, którzy ukończyli 40 lat i starsi zamieszkali w województwie małopolskim. Zawody prowadzone były systemem „do dwóch przegranych spotkań” z grą o trzecie miejsce lub grupowym (w konkurencjach, gdzie startowało 6 osób lub mniej). Spotkania rozgrywane były do trzech zwycięskich setów. W zawodach udział wzięło 50 zawodników w tym 3 kobiety. Najlepsi w nagrodę otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.


PUCHAR POLSKI W SPORTACH AKROBATYCZNYCH

27-29.03 Hala Sportowo-Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu gościła czołówkę najlepszych akrobatów w Polsce. Wszystko to za sprawą zorganizowanego w ostatni weekend marca „Pucharu Polski w Sportach Akrobatycznych”. Do Olkusza przyjechało prawie 200 zawodników z 26 polskich klubów. Konkurencje w jakich wystartowali to: akrobatyka sportowa, skoki na ścieżce oraz skoki na trampolinie. Sportowców podczas uroczystego otwarcia przywitał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dr Włodzimierz Łysoń oraz Prezes Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej Urszula Wojtkowiak. Już w piątek 27 marca mogliśmy zobaczyć namiastkę umiejętności podczas treningów, sobotnie eliminacje wyłoniły najlepszych, którzy podczas niedzielnych finałów zaprezentowali profesjonalny pokaz umiejętności na najwyższym poziomie. Szczególne gratulacje należą się zawodnikom olkuskiego klubu MKS „Nadzieja”, którzy drużynowo zajęli III miejsce w konkurencji skoki na ścieżce.

WYNIKI >>>         GALERIA FOTO 1 >>>   GALERIA FOTO 2 >>>


OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI

14.03 - Tradycyjnie w marcu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem Otwartego Turnieju Siatkówki. Tym razem do udziału w turnieju zgłosiło 8 drużyn, które 11 marca podczas losowania zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Zespoły toczyły pojedynki w grupach grając „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Do finału awansowały drużyny, które okazały się najlepsze w swoich grupach natomiast spotkanie o trzecie miejsce w turnieju odbyło się pomiędzy reprezentacjami z drugich miejsc. Sobota 14 marca okazała się szczęśliwym dniem dla drużyny „HILCUS OLKUSZ”, bowiem to ona w składzie A.Grabowski, P.Supranowicz, P.Domagała, P.Lubach, D.Wardęga, S.Waszko zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Drugie miejsce przypadło drużynie „KS OSIEDLE” natomiast trzecie zdobył zespół „KKS”. W nagrodę wymienione drużyny otrzymały puchary oraz nagrody ufundowane przez MOSIR Olkusz.

WYNIKI >>>         GALERIA FOTO  >>>


KABARETON - NAJŚMIESZNIEJSI 2009

01.03 w Hali Widowiskowo - Sportowej MOSiR w Olkuszu wystawione zostało przedstawienie artystyczne "Kabareton - Najśmieszniejsi 2009". Na scenie wystąpiły kabarety: Paranienormalni, Neo-nówka oraz Cegła. Olkuska hala gościła ponad 1000 osób pragnących spędzić niedzielny wieczór w dobrej atmosferze. Artyści zachęceni brawami tak licznej publiczności dali z siebie wszystko i dostarczyli widzom potężną dawkę humoru.

GALERIA FOTO >>>


FERIE Z MOSiR-em 2009

W okresie ferii zimowych po raz kolejny prowadzona była  akcja pod nazwą "Ferie z MOSiR-em" mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu. Blisko 1000 osób skorzystało z naszej oferty, uczestnicząc w okresie od 16.02 do 01.03 w różnego rodzaju turniejach w grach zespołowych i indywidualnych oraz innych zajęciach związanych z rekreacją ruchową.

WIĘCEJ >>>


OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

28.02 już po raz drugi w tym sezonie sportowym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem „Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego”. Podobnie jak w poprzednim turnieju, który odbył się 11.11.2008r. tak i tym razem do udziału zgłosiło się bardzo dużo chętnych. Podział na kategorie wiekowe sprawił, że mogliśmy podziwiać zmagania tych najmłodszych dla których tenis stołowy stanowi pierwsze kroki, ale również osób dorosłych.

GALERIA FOTO >>>     WIĘCEJ >>>


OTWARTY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

07.02 rozpoczął się otwarty halowy turniej piłki nożnej drużyn 5-osoboowych  o Puchar Dyrektora MOSiR. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy współpracy Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu.  Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn, które w po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy. Po meczach eliminacyjnych dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do rozgrywek finałowych, które rozegrane zostanały 15.02 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Olkuszu.

GALERIA FOTO 1 >>>      GALERIA FOTO 2 >>>    WYNIKI >>>      REGULAMIN >>>


FITNESS - NOWA OFERTA MOSIR

Na przełomie roku MOSiR rozszerzył ofertę zajęć sportowych dla olkuszan o ćwiczenia fitness. Zajęcia prowadzi doświadczona instruktorka, absolwentka AWF, posiadająca specjalizację instruktora rekreacji ruchowej.
Uczestniczki zajęć chwalą, że ćwiczenia odbywają się w sali gimnastycznej z długą ścianą wyłożoną lustrami: „Każda z nas ma dużo miejsca na rozłożenie maty i poruszanie się. Nikt nikogo nie zasłania, widzimy się w lustrach i poprawiamy błędy. Sala ma nowe nagłośnienie, a prowadząca zajęcia nie musi przekrzykiwać muzyki, ponieważ ma słuchawkę z mikrofonem. Ćwiczenia są dopasowywane do naszych umiejętności, mamy wpływ na przebieg zajęć.”

WIĘCEJ >>>


POPRZEDNIE 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | NASTĘPNE

JUŻ WKRÓTCE:minigolf
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007