Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

E-MAIL

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WSPÓŁPRACA: 

WYRÓŻNIENIE:Wyróżnienie Gmina przyjazna rowerzystom

MODERNIZACJA HALI
SPORTOWO - WIDOWISKOWEJ
W OLKUSZU


HARMONOGRAM:AKTUALNOŚCI


OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWJ

29.08 podczas zakończenia wakacji na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” został rozegrany Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Do rywalizacji przystąpiło 9 dwuosobowych drużyn z Olkusza, Żurady, Krakowa, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, i Chrzanowa. Turniej został przeprowadzony systemem „brazylijskim”, a następnie został rozegrany mecz o trzecie miejsce i finał. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Adrian Panasiuk oraz sędzia pomocniczy Rafał Pawłowski. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wyniki:
I m – Drużyna „Kamień z napisem love” w składzie: Piotr Pieniążek i Hubert Stręk, Kraków,

II m – Drużyna „RKS” w składzie: Przemysław Paliwoda i Kamil Gąsiorowski, Chrzanów,

III m – Drużyna „Moja z dziećmi” w składzie: Łukasz Gębka i Tomasz Wojciechowski, Siemianowice Śląskie.

RELACJA PRASOWA  >>>


VI RAJD NW PO PUSTYNI BŁĘDOWSKIEJ

Zarząd Koła PTTK w Kluczach informuje, że w dniu 5 września (sobota) odbędzie się VI Rajd NW po Pustyni Błędowskiej.

Zbiórka o  godz. 8.40 na parkingu przy Orliku w Kluczach ul. Rudnicka.

Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej www.pttk-klucze.pl

    

zAKRĘCONE WAKACJE Z MOSiR-em

W niedzielę 16.08 od godz. 11:00 kręcimy kilometry z olkuskiego Rynku na zakopiańskie Krupówki i sopockie molo.

Każdy kręci tyle ile może na rowerach stacjonarnych, a dystans 152 km do Zakopanego i 533 km do Sopotu pokonamy wspólnie.

Strefa zaKRĘCONE Wakacje z MOSiR-em jest częścią projektu "autobus energetyczny" (http://autobusenergetyczny.pl)

Imprezę rozkręcają z nami Klub Urban Fitness oraz Ekypa Rower, Lubię Go!

    

OLKUSZ SILVER GAMES 2015 - ROLLING EDITION

28.06 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” byli organizatorami pierwszego etapu tegorocznego festiwalu „Olkusz Silver Games”. Drugi etap (deskorolka i bmx) zaplanowany jest na pierwszy weekend września.

W niedzielę od godz. 14:00 olkuska skateplaza w Silver Parku została opanowana przez zawodników jeżdżących na rolkach. Olkusz Silver Games - Rolling Edition to jedna z imprez Polish Rolling League czyli serii zawodów, które mają na celu wyłonienie Oficjalnego Mistrza Polski w jeździe agresywnej na rolkach.
Do Olkusza przyjechali czołowi zawodnicy reprezentujący takie miasta jak Wrocław, Katowice, Rybnik, Jastrzębie - Zdrój, Skierniewice, Gdańsk, Żyrardów, Częstochowa, Kraków, Nysa, Rzeszów, Gliwice. Na zawodach nie zabrakło oczywiście licznej grupy reprezentującej Olkusz. Wszyscy zawodnicy mieli możliwość zaprezentowania dwóch kilkuminutowych pokazów trzymających w napięciu zgromadzoną publiczność. Finały odbyły się z udziałem najbardziej utalentowanych zawodników.
Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: junior (rocznik 1999 i młodsi), amator (rocznik 1998 i starsi) oraz pro (OPEN wraz z zawodnikami najlepszymi w Polsce). Przejazdy zawodników oceniał zespół sędziowski z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich w składzie: Sebastian Gruba - sędzia główny, Michał Szczyrbowski, Adam Olejniczak.
Niebywałą atrakcją dla miłośników rolek stawiających pierwsze kroki, były bezpłatne warsztaty ze znanym w środowisku instruktorem Tomkiem Kwietniem prowadzone przez cały czas trwania zawodów.
Patronat medialny: Przegląd Olkuski, Olkuszanin.pl, blading.pl, polishrollingleague.pl.

Wyniki:
Kategoria Amator
1m. Bartosz Kidacki - Rzeszów,
2m. Sebastian Dźbik - Nysa,
3m. Daniel Muchin - Ostrołęka.

Kategoria Junior
1m. Aleksander Roczniok - Katowice,
2m. Karol Korczyk - Łęki
3m. Dawid Sroka - Olkusz

Kategoria Pro
1m. Tomasz Przybylik - Rybnik
2m. Łukasz Malewski - Jastrzębie - Zdrój
3m. Jakub Olejarz - Gliwice

FILM PROMOCYJNY >>>     RELACJA PRASOWA  >>>

    

OTWARCIE KOMPLEKSU BASENOWO - REKREACYJNEGO OSW "CZARNA GÓRA"

13.06 rozpocznie się "sezon kąpielowy" na terenie Kompleksu Basenowo - Rekreacyjnego OSW "Czarna Góra" w Olkuszu.

Godziny otwarcia:

13.06 - 31.08:    09.00 - 19.00

 

Serdecznie zapraszamy.

WIĘCEJ INFORMACJI I CENNIK >>>


OKOLICZNOŚCIOWY RAJD ROWEROWY

07.06 w Niesułowicach na starcie Okolicznościowego Rajdu Rowerowego Szlakiem Kordonów Granicznych stanęła grupa ponad 150 miłośników turystyki rowerowej. Po uroczystym otwarciu rajdu przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Dariusza Murawskiego, Sołtys Niesułowic Pan Ryszard Lasoń opowiedział krótką historię terenów, na których został wytyczony szlak kordonu granicznego.

O godzinie 11:00 uczestnicy rajdu wyruszyli na trasę liczącą przeszło 20 km czarnym szlakiem kordonów granicznych oraz krótkim odcinkiem zielonego szlaku w kierunku Podlesia. A następnie trasa biegła szlakiem niebieskim „Okrężnym” przez Żuradę z powrotem do Niesułowic.
Dzięki słonecznej pogodzie atmosfera podczas rajdu była doskonała i nie zabrakło pozytywnej energii oraz miłych gestów wśród uczestników. Mimo kilku awarii pomoc w jej usunięciu następowała bardzo szybko. Swoje fachowe wsparcie w serwisowaniu rowerów oferował Grzegorz Ćmiel założyciel lokalnej grupy pasjonatów jednośladów „Rower, Lubię Go!”. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwała grupa ratowników medycznych R1 z Bukowna.

Zakończenie rajdu odbyło się w punkcie wypoczynkowym w Niesułowicach, gdzie na rowerzystów czekał regenerujący posiłek. Najmłodsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz płyty z filmami edukacyjnymi. Dodatkowo wręczono koszulki okolicznościowe, zestawy upominków z Trzebini i Bukowna oraz nagrody główne czyli rowery ufundowane przez Burmistrza Miasta Bukowno, Burmistrza Miasta Trzebini oraz Miasto i Gminę Olkusz.

Organizatorami rajdu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Rada Sołecka Niesułowic, we współpracy z Miastem Bukowno i Miastem Trzebinia.
Już 27 czerwca zapraszamy na święto cykliczne, które odbędzie się w samym sercu srebrnego miasta – na olkuskim rynku. O szczegółach poinformujemy wkrótce na naszej stronie.

FOTORELACJA >>>


OGŁOSZENIE - wolne powierzchnie reklamowe oraz pod handel i usługi

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu z siedzibą: 32-300 Olkusz, ul. Wiejska 1a zaprasza do składania ofert na dzierżawę i wynajem powierzchni usługowo-handlowych i reklamowych na terenie kompleksu basenowo-rekreacyjnego w okresie letnim 2015.

WIĘCEJ INFORMACJI >>>


OTWARTE MISTRZOSTWA OYAMA KARATE

06.06 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate Dzieci i Młodzieży. Impreza została objęta Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Piaśnika. Organizatorem był Jurajski Klub Oyama Karate kierowany przez Sensei Kazimierza Skalniaka oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Na oficjalne otwarcie przybył Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystki Pan Wojciech Panek, który z radością powitał zawodników życząc im jak najlepszych wyników. Mistrzostwa odbyły się w konkurencji Kata i Kobudo. W zawodach udział wzięło 118 zawodników z 6 Klubów: Zagłębiowski Klub Oyama Karate w Sosnowcu, Klub Oyama Karate Brzeszcze, Klub Oyama Karate z Bochni, Tarnowski Klub Oyama Karate z Tarnowa, Tarnobrzeski Klub Oyama Karate z Tarnobrzegu oraz Jurajski Klub Oyama Karate – Olkusz.

Turniej odbył się w atmosferze szacunku, a rywalizacja w kilku kategoriach stała na bardzo wysokim poziomie. Dumą turnieju były świetnie przygotowane zawodniczki i zawodnicy, mistrzynie i mistrzowie Polski, ME i PE. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 6 lat, a na polu poradziła sobie wyśmienicie. Występy doświadczonych zawodników cieszyły się dużym zainteresowaniem i spotkały się z wielkimi brawami publiczności. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali puchary oraz dyplomy.

Funkcję sędziego głównego pełnił Sensei Dariusz Hachaj 3 dan z Tarnowa, sędzią centralnym był Sensei Rafał Czopek 3 dan. Zawody prowadziła pani Marta Skalniak wspólnie z Sensei Markiem Wawrzyńskim 2 dan z Brzeszcz oraz Dariuszem Hachajem.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz firmom za wsparcie i pomoc przy organizacji Mistrzostw.

Patronat medialny nad imprezą objęli Przegląd Olkuski oraz telewizja internetowa Olkusztv.pl

FOTORELACJA >>>


XX AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM

31.05 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem regionalnym jubileuszowej XX edycji Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2015. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 120 pasjonatów jazdy na rowerze w 6 kategoriach kobiecych i 9 męskich oraz w klasyfikacji rodzinnej i Pucharu Polski. XX edycja zawodów odbyła się w wyjątkowym miejscu jakim jest Silver Park czyli Park Rekreacyjno-Krajobrazowy przy ul. Głowackiego w Olkuszu.

Silver Park to nowy obiekt na terenie którego znajdują się m.in. w skateplaza, tory trialowe i rowerowe, pump track, skimboard. Bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła stała ekspozycja maszyn górniczych z pobliskiej kopalni.
Uczestnicy, w zależności od kategorii pokonywali wielokrotność dwukilometrowej pętli, wyznaczonej na ponad 6-cio hektarowym terenie. Zawodnicy zgodnie przyznali, że trasa była wymagająca, gdzie nie tylko liczyła się szybkość, ale również technika.
Starty zawodników umilała słoneczna pogoda oraz wspaniała rodzinna atmosfera. Na każdego uczestnika po wyścigu czekał regenerujący posiłek. Zgodnie z regulaminem pierwsze sześć osób z Małopolski, w każdej kategorii wiekowej otrzymało przepustki do finału krajowego, który odbędzie się 05.09 w Kielcach. W zawodach mogły wystartować również osoby spoza Małopolski, które klasyfikowane były w konkurencji Pucharu Polski.

W kategorii rodzinnej najlepiej wypadła rodzina Gosztyłów. Najlepsi zawodnicy odebrali puchary oraz dyplomy. Wręczono również atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo Family Cup Sp. z o.o., firmę KARCHER, Brugi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie MZKol: Bogdan Koraszewski (sędzia główny) i Magdalena Frankowska.
Podziękowania kierujemy do osób oraz instytucji, które włączyły się w organizację imprezy.Patronat medialny nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

WYNIKI >>>      FOTORELACJA >>>


VII MEMORIAŁ IM. JULIANA KAZIBUTA - TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

25 - 28 maja 2015 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu rozegrany został VII Memoriał im. Juliana Kazibuta – Turniej Piłki Ręcznej. Celem głównym turnieju jest popularyzacja piłki ręcznej w środowisku olkuskich szkół oraz uczczenie pamięci znakomitego człowieka, jakim był Pan Julian Kazibut.

W ciągu 4 dni rozgrywek 532 uczestników walczyło o jak najlepszy wynik w zawodach. W turnieju w trzech kategoriach dziewcząt i w trzech kategoriach chłopców zmierzyło się 40 zespołów z 22 szkół z terenu Miasta i Gminy Olkusz.

Trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Każda drużyna biorąca udział w turnieju otrzymała komplet piłek do gry, a każdy zawodnik pamiątkową koszulkę. Ceremonia dekoracji odbyła się na OSW „Czarna Góra” podczas XXXV Spartakiady Dzieci i Młodzieży 17.06.2015 r. Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz, Przedsiębiorstwo ARKOP Sp. z o.o. oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

WYNIKI >>> 


OGŁOSZENIE – OFERTA PRACY NA OBIEKTACH MOSiR W SEZONIE LETNIM 2015

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu poszukuje osób do prac gospodarczo-porządkowych w okresie letnim 2015.

Informujemy, że termin składania dokumentów został przedłużony do 11.06.2015 r.

WIĘCEJ INFORMACJI >>>

OGŁOSZENIE - DZIERŻAWA GRUNTU

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu z siedzibą: 32-300 Olkusz, ul. Wiejska 1a ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę gruntu niezabudowanego stanowiącego część działki nr 599/58 o powierzchni 6000m2 (teren Parku Rekreacyjno-Krajobrazowego zlokalizowanego przy ul. B. Głowackiego) z przeznaczeniem: usługi związane z przemysłem czasu wolnego.

WIĘCEJ INFORMACJI >>>

OGŁOSZENIE – OFERTA PRACY NA STANOWISKU RATOWNIKA

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku ratownika wodnego – na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” w Olkuszu w okresie letnim 2015.

WIĘCEJ INFORMACJI >>>


OLKUSKI BIEG REKREACYJNY W RAMACH AKCJI "POLSKA BIEGA"

24.05 po raz ósmy olkuszanie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W biegu rekreacyjnym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z grupą „Olkusz Biega” wspólnie „ramię w ramię” pobiegło przeszło 140 osób. Mniej więcej połowa zawodników zakończyła bieg po obowiązkowej 1 pętli, która mierzyła 1,3 kilometra. Pozostali pokonali jeszcze 2 –3 pętle, a niektórzy w ciągu godziny zaliczyli nawet 10 okrążeń czyli ok. 13 km.

Najdłużej biegający, dostawali na mecie bidony, przekazane przez głównego organizatora akcji „Polska Biega” czyli „Gazetę wyborczą”. Przed startem dorośli odebrali okolicznościowe koszulki.

Oprócz dorosłych swój bieg miały dzieci do 10 lat. Trasę 400 m pokonało 33 zawodników . Najmłodsze uczestniczki biegu urodziły się w 2012 roku, a były to: Malwinka Dzida, Nikola Małysa, Zosia Szczepanek i Weronika Żurek. Dzieci za pokonanie trasy otrzymały pamiątkowe medale i płyty z bajkami.
Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a po biegu uczestniczył w pikniku, do organizacji którego przyczynili się liczni przyjaciele biegania, w tym grupa „Olkusz biega” i właściciele firm: Ubojnia Mięsa Michał Wojdyła, piekarnia Złoty Róg, F.P.H.U „Elvis”, AnGre i „Pablo Sport”.

Wszystkim biegaczom, wolontariuszom i kibicom dziękujemy za wspaniałą atmosferę stworzoną podczas biegu.


OTWARTY TURNIEJ BADMINTONA

23.05 w Hali Sportowo-Widowiskowej zostały rozegrane mecze II Otwartego Turnieju Badmintona pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Jacka Osucha.

Na sześciu specjalnie przygotowanych boiskach równolegle rozgrywano mecze w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz kobiety i mężczyzn. Zawody otworzyli Poseł Jacek Osuch wspólnie z Wojciechem Pankiem - Przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Na zawodach nie zabrakło emocjonujących pojedynków na bardzo wysokim poziomie gry. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny zawodów Pan Krzysztof Jurga.

Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali medale oraz dyplomy. Zwycięzcy każdej kategorii dodatkowo otrzymali puchary, a zawodnicy zajmujący drugie i trzecie miejsca okolicznościowe kubki.

Patronat medialny nad imprezą sprawował Przegląd Olkuski Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy współpracy z Biurem Poselskim Posła na Sejm RP Jacka Osucha.

WYNIKI >>>


CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

14.05 MOSiR Olkusz wraz z organizatorem głównym Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym „Ilkus” Olkusz zapraszają na kolejną edycję „Czwartków LA”.

Terminy zawodów w edycji letniej to 14.05, 21.05 i 24.05.2015 r., początek zawodów o godzinie 15.30 na stadionie OSW „Czarna Góra”. Zawodnicy będą rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, 100 m, 300 m, 600 m, skok w dal, pchnięcie kulą dla dziewcząt i chłopców.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach wszystkie chętne dzieci i młodzież. Edycja jesienna przewidziana jest na 3 i 10 września.


MISTRZOSTWA OLKUSZA W TENISIE ZIEMNYM

http://przeglad.olkuski.pl/images/stories/wiola/zewnetrzne/tenis_maj_2015.jpg01-03.05 podczas przedłużonego weekendu, na kortach MOSiR OSW „Czarna Góra” został rozegrany Turniej Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Olkusza.

Wzięło w nim udział 28 zawodników, podzielonych na dwie kategorie wiekowe: „Open” i "45+". W każdej kategorii dodatkowo odbył się turniej pocieszenia dla tych tenisistów, którzy odpadli z rywalizacji pucharowej po pierwszym meczu.

Wyniki:

Kategoria "45+": 1 m. - Tomasz Musiorski, 2 m. - Janusz Piasny, 3 m. - Rafał Sobczuk i Mariusz Jurkowski. Turniej pocieszenia wygrał Dariusz Krawczyk.

Kategoria „Open”: 1 m. - Paweł Pieczyrak, 2 m. - Bartosz Kocjan, 3 m. - Paweł Czarnota i Rafał Krawczyk. Turniej pocieszenia wygrał Paweł Czarnota.

Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.


X RODZINNY RAJD ROWEROWY + NORDIC WALKING

01.05 w X Rodzinnym Rajdzie po Olkuskich Szlakach Rowerowych wystartowała rekordowa liczba 161 rowerzystów i 15-osobowa grupa miłośników nordic walking.

Uczestnicy spotkali się przy Szkole Podstawowej w Sienicznie, skąd szlakiem niebieskim „Okrężnym” wyruszyli w kierunku Troksa, a następnie szlakiem zielonym „Wschodnim” przez Podlesie w kierunku Kosmolowa. Dalej trasa biegła czerwonym szlakiem „Orlich Gniazd” w kierunku Olewina i przez Wiśliczkę szlakiem niebieskim z powrotem do Sieniczna. Na początku rajdu pogoda sprzyjała rowerzystom, niestety później spadł deszcz i wszyscy czym prędzej wracali do Sieniczna. Na mecie tradycyjnie dla wszystkich uczestników organizator przygotował grillowane kiełbaski.

Po raz pierwszy organizatorzy zaprosili do udziału w rajdzie miłośników nordic walking. Zaraz po starcie rowerzystów, grupa wyruszyła na trasę rajdu, prowadzona przez doświadczoną instruktorkę Panią Izę Cembrzyńską.

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz grupa ratowników medycznych R1 z Bukowna. Do współpracy przy organizacji rajdu włączyli się pracownicy Szkoły Podstawowej w Sienicznie.

Już 7 czerwca zapraszamy na kolejny rajd rowerowy i marsz nordic walking, a o szczegółach poinformujemy wkrótce na naszej stronie.

FOTORELACJA >>>


OGŁOSZENIE

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLKUSZU z siedzibą: 32-300 Olkusz, ul. Wiejska 1a ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę gruntu niezabudowanego stanowiącego część działki nr 599/58 o powierzchni 135m2 (teren Parku Rekreacyjno-Krajobrazowego zlokalizowanego przy ul. B. Głowackiego) z przeznaczeniem: na stanowisko gastronomiczno-handlowe (art. spożywcze).

WIĘCEJ INFORMACJI  >>>


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE 2014/2015 - III RUNDA

19.04 po raz pierwszy na terenie Parku Krajobrazowo-Rekreacyjnego przy ul. Głowackiego została rozegrana III runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych.

„Silver Park” to już czwarty obiekt, na którym odbywa się ta impreza. Pozostałe rundy prowadzone są w Hali Sportowo-Widowiskowej, na Krytym Basenie przy ZSPI nr 1 oraz na terenie OSW „Czarna Góra”. Organizowany od przeszło siedmiu lat cykl spotkań o charakterze sportowo-rekreacyjnym skierowany jest do rodzin z dziećmi ze Szkół Podstawowych. W rozgrywkach biorą udział rodziny, dla których najważniejsza jest dobra zabawa i wspólnie spędzony czas w przyjaznej atmosferze. W zawodach liczy się ogólna sprawność ruchowa, a nie specjalizacja w poszczególnych dyscyplinach.

W III rundzie zadaniem uczestników było pokonanie specjalnie wyznaczonej trasy biegowej, a następnie przejechanie na rowerze po urozmaiconych torach ziemnych. Dzieci i rodzice startowali osobno, ponieważ dystans oraz poziom trudności był dopasowany do wieku, ale jak podczas każdej rundy liczyły się wspólnie zdobyte punkty. Tym razem o wynikach zadecydował łączny czas pokonania tras przez rodzica i dziecko. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, organizatora Rodzinnych Rozgrywek Sportowych.

III runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych zakończyła cykl spotkań w roku szkolnym 2014/2015. Kolejna edycja, na którą już dziś serdecznie zapraszamy rozpocznie się w październiku. Do zobaczenia.

Wyniki III rundy RRS:

Kategoria rodzinna, kl. I-III:
1m – Rodzina Państwa Nowaków z Kajetanem, Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu,
2m - Rodzina Państwa Bednarzów z Bartoszem Szkoła Podstawowa nr 2 w Olkuszu,
3m - Rodzina Państwa Wilków z Lilianą, Szkoła Podstawowa w Żuradzie.

Kategoria rodzinna, kl. IV-VI:
1m - Rodzina Państwa Leśniaków z Maksymilianem, Szkoła Podstawowa nr 43 w Krakowie,
2m - Rodzina Państwa Kowalów z Kingą, Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu.


OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI

22.03 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu o Puchar Srebrnego Miasta walczyło 18 drużyn. Chęć udziału w turnieju siatkówki wyraziły aż 23 drużyny, ale tylko 18 mogło w nim zagrać,. Rozgrywki toczyły się w 6 grupach eliminacyjnych, na trzech boiskach, systemem „każdy z każdym”.

Do fazy półfinałowej weszli zwycięzcy grup eliminacyjnych tj.: Hilcus Olkusz, Silver Town, Omega Olkusz, Gwoździe Kraków, KS Grębocin i UKS Wyspiański. Rozgrywki toczyły się w 2 grupach po trzy drużyny w każdej.

Po bardzo wyrównanych meczach w finale spotkały się, tak jak rok temu zespoły Hilcus Olkusz i UKS Wyspiański Kraków. Tym razem w tie-break`u wygrali olkuszanie (21:25, 25;20, 15:13). Nie mniej wrażeń dostarczył mecz o trzecie miejsce, w którym drużyna KS Grębocin pokonała zespół Silver Town wynikiem 2:0 ( 25;22, 25:22). Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy oraz nagrody.

Pamiątkową statuetką wyróżniono najlepszego zawodnika turnieju, którym został Karol Curyło z drużyny Silver Town.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie w składzie: Adrian Panasiuk, Krzysztof Płaziński i Piotr Skubis.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczny, tym razem już dwudniowy, turniej o Puchar Srebrnego Miasta.

WYNIKI >>>       RELACJA  NA FACEBOOKU >>>    RELACJA PRASOWA >>>


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE - II RUNDA

8.03 Rozstrzygnięta została II runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami tym razem aktywnie uczestniczyły rywalizując w grach i zabawach na krytym basenie przy ZSPI nr 1 w Olkuszu.

Podczas zaplanowanych konkurencji umiejętności pływackie odgrywały drugorzędną rolę, najważniejszy był uśmiech i pozytywna energia, której w tym dniu nikomu nie zabrakło. Dzieciaki oraz rodzice dzielnie zdobywali punkty w 5 konkurencjach takich jak: wyścigi z deską, przeciąganie koła ratunkowego z dzieckiem, wodny tor przeszkód, rzuty do celu i wyławianie łyżek z wody. Suma zdobytych punktów wyłoniła zwycięzców.

Najlepsze rodziny w każdej kategorii wiekowej otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Patronami medialnymi naszej imprezy był Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

Przed nami jeszcze dwie wiosenne rundy, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Do udziału w tym rodzinnym cyklu spotkań można dołączyć w każdej chwili i niekoniecznie będąc sportowcem. Podczas zaplanowanych czterech rund trudność oraz poziom konkurencji nie wymaga szczególnej sprawności.

WYNIIKI >>>


ZMARŁA STEFANIA GREGORSKA

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 23 lutego w wieku 72 lat zmarła Stefania Gregorska. Wieloletnia zasłużona trenerka Kadry Narodowej w akrobatyce sportowej. Działała w Międzyparafialnym Klubie Sportowym „Nadzieja” Olkusz. Wychowała wiele zespołów żeńskich- medalistki Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Pani Stefania Gregorska od ponad 40 lat pracowała jako trenerka w Olkuszu. Przygotowywała swoje zespoły prowadząc je od poziomu podstawowego, aż do klasy mistrzowskiej. Jej wychowankowie zdobywali medale na zawodach krajowych we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzika do seniora.

Podopieczne „Basi” wielokrotnie były reprezentantkami Polski na międzynarodowych imprezach mistrzowskich. Największym osiągnięciem był zdobyty w 1998 roku przez trójkę kobiet złoty medal w wieloboju na Mistrzostwach Świata w Mińsku.

Hala Sportowa przy Wiejskiej była drugim, a może nawet pierwszym „domem” Pani Stefanii. Wpisała się w życiorys wielu olkuskich dziewcząt, które stawiały u niej pierwsze sportowe kroki.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się dnia 26.02.2015 r. w Olkuszu, o godz.15.00.


FERIE Z MOSiR-em 2015

Oferta tegorocznych ferii zimowych przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Młodzież, spędzająca ferie w Olkuszu licznie brała udział w zabawach, turniejach, zawodach i zajęciach sportowych.
Już w pierwszy poniedziałek 16 lutego 14 drużyn – prawie 90 gimnazjalistów przyszło do Hali Sportowo-Widowiskowej, by zagrać w Turnieju Halowej Piłki Nożnej.

Poza turniejami i zawodami sportowymi odbywały się zajęcia fitness, karate i samoobrony, szkółki piłkarskiej, treningi z tenisa stołowego oraz tenisa ziemnego. Dla najmłodszych aż 4-krotnie były organizowane gry i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W czasie zajęć każde dziecko mogło poczuć się zwycięzcą otrzymując pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę.

Grupy dzieci i młodzieży aktywnie spędzały czas wolny na krytej pływalni przy ZSPI nr 1 w Olkuszu, gdzie MOSiR zorganizował naukę i doskonalenie pływania. Dodatkowo dzieci w godzinach południowych i w weekendy mogły korzystać z basenu wykupując bilet za złotówkę.

Ogółem przez dwa tygodnie „Ferii z MOSiR-em”, z różnych form aktywności skorzystało 1361 uczestników. Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny.

MOSiR Olkusz dziękuje za pomoc w organizacji ciekawych oraz atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży podczas Ferii 2015: Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu nr 1 w Olkuszu, Klubowi Kyokushin Karate z Bukowna, instruktorom i trenerom: Barbarze Swędzioł, Kamilowi Bajerowi, Agacie Bąchór, Jowicie Gajos- Niewiarze, Małgorzacie Panasiuk, Rafałowi Krawczykowi oraz Piotrowi Kubiczkowi. Opiekę medyczną podczas turniejów zapewniła Grupa Ratowników Medycznych R1 z Bukowna.

Najlepsi zawodnicy oraz drużyny biorące udział w turniejach i zawodach otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego i słodyczy, których fundatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski.

WYNIKI >>>


MOSiR ZATRUDNI PRACOWNIKA

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zatrudni pracownika na stanowisko Pracownik Zaplecza Sportowego - Konserwator Urządzeń Sportowych.

DODATKOWE INFORMACJE >>>


KS. PRAŁAT HENRYK JANUCHTA

Nekrolog Ks. Januchta12.02 z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. prałata Henryka Januchty, proboszcza parafii Dobrego Pasterza w Olkuszu, dziekana dekanatu św. Andrzeja Ap. w Olkuszu.

Mądrość, poświęcenie, zaangażowanie, ciekawe pomysły oraz doświadczenie, którym potrafił się dzielić to wartości, których będzie nam brakowało.

Ks. prałat Henryk Januchta wspierał olkuskie środowisko sportowe m. in. był założycielem oraz pierwszym prezesem Międzyparafialnego Klubu Sportowego „Nadzieja” Olkusz, uczestniczył w organizacji wielu wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży, pomagał nam podczas modernizacji Hali MOSiR. Dzięki jego wiedzy i wyjątkowej zdolności operowania dźwiękiem udało nam się odpowiednio dobrać i wykonać nagłośnienie tego obiektu.

XXVI Ogólnopolski Opłatek Sportowców organizowany 10.01.2015 r., był dla księdza Henryka Januchty ostatnią wizytą w Hali Sportowo - Widowiskowej, do której chętnie przychodził.

W naszych sercach pozostanie jako wspaniały człowiek, kapłan i przyjaciel.

KS. HENRYK JANUCHTA >>> 


MECZ CHARYTATYWNY

8 lutego  w niedzielę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu samorządowcy powiatu olkuskiego rozegrali mecz piłki nożnej z drużyną TVP Kraków. Mimo, iż gospodarze grali z dużym poświęceniem to dziennikarze i reporterzy wygrali 2:1. Usprawiedliwieniem dla naszych zawodników może być fakt dekoncentracji, bowiem przyszło im grać z drużyną, w której składzie wystąpiły dwie reporterki: Małgorzata Broszewska i Anna Kozińska. Jednak nie wynik meczu był najważniejszy. Najważniejsza w tym dniu była 18-miesięczna Madzia Adamczyk, która od 10 miesięcy bohatersko walczy z bardzo groźnym przeciwnikiem – złośliwym nowotworem tkanek miękkich, mięsakiem. Dziewczynka musi być poddana operacji, którą można wykonać w jednej z najlepszych klinik zajmujących się guzami tkanek miękkich – w niemieckim Tubingen. Niezwykle dzielna i silna Madzia zasłużyła sobie na to.

Na apel o pomoc dla Madzi poza samorządowcami odpowiedzieli także najmłodsi piłkarze „skrzaty” z klubów OKS „Słowik” Olkusz i „Przemsza” Klucze, tancerze ze Szkoły Tańca Wena, ratownicy medyczni z grupy R1. Uczennice Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu. Właściciele olkuskich cukierni i osoby prywatne dostarczyli ciasta na degustację, która odbyła się pod hasłem „Nie liczymy kalorii, jemy za zdrowie Madzi”.

W przerwach meczów Monika Meleń z TVP Kraków oraz Piotr Kubiczek z Przeglądu Olkuskiego prowadzili licytacje cennych darów m.in.. albumu z dedykacją kardynała Stanisława Dziwisza, pamiątek z autografami od Rafała Sonika, zwycięzcy 37. Rajdu Dakar w kategorii quadów. Zlicytowane zostały również: rękawica bokserska z podpisem Artura Szpilki, szalik OKS „Słowik”, zaproszenia na sesje zdjęciowe i zabiegi kosmetyczne.

Podczas akcji zaprezentowany został pokaz malarstwa artysty bez rąk Stanisława Kmiecika z Krakowa. Obraz, który namalował stopami w trakcie trwania meczu przekazał na licytację.

Licznie przybyli goście często sięgali do portfeli. Zbiórką pieniędzy zajęły się wolontariuszki z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu pod opieką nauczycielek Pani Bożeny Szymonek i Ewy Karłowicz. Ciasta dostarczyli: PSS Społem, Steskal, Capri, Państwo Beata i Artur Sokołowie, Cukiernia Krakowska, Państwo Anna i Paweł Jochymkowie oraz Pani Maria Gumula.

Dziękujemy.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU >>>


OTWARTY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

17 i 18 stycznia  w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu zostały rozegrane eliminacje Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta 2015.

O awans do ścisłego finału rywalizowało 30 drużyn rozgrywając mecze w 8 grupach grając 2 x 8 minut, systemem „każdy z każdym”.

Do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się następujące zespoły:
FRANKLINY – Olkusz, INTIM 4U – Olkusz, AP PRZEBÓJ Wolbrom, ANTRANS BIS FUTSAL TEAM – Olkusz, DANA KAZIKA – Olkusz, KOSMONAUCI – Klucze, MCKS JUTRZENKA – Czeladź, KINDER MAFIA - Sułoszowa.

25 stycznia w fazie finałowej 8 najlepszych drużyn rozegrało mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup i drużyny z II miejsc. W meczu o III miejsce AP Przebój Wolbrom po bardzo wyrównanej pierwszej połowie (1:1) pokonał Antrans Bis Futsal Team 4:2. Równie pasjonującym spotkaniem okazał się finał z udziałem drużyn: Dana Kazika oraz Kosmonauci, który zakończył się zwycięstwem zespołu Dana Kazika 3:1.

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, nagrody oraz medale. Wręczono również indywidualne wyróżnienia dla „Najlepszego Bramkarza” – Daniel Przybyła, „Najlepszego Piłkarza” – Mariusz Habryn oraz „Króla Strzelców” – Mariusz Nawrot.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z olkuskim Podokręgiem Związku Piłki Nożnej.

Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski.

Statystyki Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej 2015: 3 dni rozgrywek, 58 meczy, 944 minuty gry, 280 uczestników, 220 goli.

 RELACJA  NA FACEBOOKU >>>


OGŁOSZENIE

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLKUSZU z siedzibą: 32-300 Olkusz, ul. Wiejska 1a ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na wynajem punktu gastronomicznego na terenie Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” w Olkuszu, ul. 29 Listopada 12 B w terminie od 01.02.2015 r. do 31.01.2018 r.

WIĘCEJ INFORMACJI  >>>


POPRZEDNIE 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | NASTĘPNE

JUŻ WKRÓTCE:


KOD QR

Animacja projektuWYDARZENIE:

UCI Trials World Youth Games Olkusz 2010

OLKUSKA LIGA OLDBOJÓW FUTSAL

OLOF


minigolf
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007