Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

E-MAIL

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WSPÓŁPRACA: 

WYRÓŻNIENIE:Wyróżnienie Gmina przyjazna rowerzystom

MODERNIZACJA HALI
SPORTOWO - WIDOWISKOWEJ
W OLKUSZU


HARMONOGRAM:ARCHIWUM


XXVI OGÓLNOPOLSKI OPŁATEK SPORTOWCÓW

W sobotę, 10 stycznia Olkusz po raz drugi w swojej historii był gospodarzem Ogólnopolskiego Opłatka Sportowców. Zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika i Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP na XXVI Ogólnopolski Opłatek Sportowców przyjęło wielu znakomitych gości: zawodników, działaczy sportowych, trenerów, duchowieństwa oraz władz samorządowych.

Patronat nad spotkaniem opłatkowym objął JE Ks. Biskup Grzegorz Kaszak.

Głównym organizatorem corocznego Ogólnopolskiego Opłatka Sportowców było Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP w Warszawie. Z jego ramienia, za przygotowanie imprezy w Olkuszu odpowiadał Międzyparafialny Klub Sportowy „Nadzieja”. Współorganizatorem imprezy był Urząd Miasta i Gminy Olkusz i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Uroczystość otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Witając przybyłych na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podkreślił znaczenie tego typu spotkań: - Dążenie do sportowych sukcesów kształtuje charaktery. Charakter kształtuje również wiara, którą swoją obecnością dziś Państwo okazują. Nie ma sukcesów bez ciągłej pracy nad charakterem.

Następnie swoje życzenia do sportowców skierował Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak: - Niech rywalizacja sportowa sprawia, aby rozwijało się ciało i umacniał się duch. Niech Bóg da sportowcom i wszystkim tu obecnym dużo radości, pogody ducha w tym rozpoczętym 2015 roku.

Głos zabierali również posłowie Ziemi Olkuskiej: Lidia Gądek oraz – reprezentujący sejmową Komisję Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki – Jacek Osuch.

Błogosławieństwa opłatków, którymi dzielili się zgromadzeni na hali MOSiR, dokonał Krajowy Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

W trakcie uroczystości Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz wręczył wyróżnienia trzem spośród najlepszych sportowców w gminie Olkusz: Kacprowi Panasiukowi, Kindze Maj-Kopciuch i Karolinie Kwapisz.

Spotkanie uświetniły występy akrobatów z klubów „Nadzieja” Olkusz i „Sokół” Kraków, a do wspólnego kolędowania zachęcała Orkiestra Dęta ZGH „Bolesław” i zespół „Pielgrzym”.

 RELACJA PRASOWA 1 >>>     RELACJA PRASOWA 2 >>>     FOTORELACJA  >>>

 


HALOWE GRAND PRIX OLKUSZA W TENISIE ZIEMNYM

3-4.01 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbyło się IV Halowe Grand Prix Olkusza w Tenisie Ziemnym. W turnieju wzięło udział dziesięciu najlepszych zawodników z powiatu olkuskiego. Turniej został rozegrany w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do fazy finałowej awansowało czterech najlepszych zawodników z dwóch grup, którzy następnie walczyli o zwycięstwo w systemie pucharowym . W półfinałach spotkali się zwycięzcy grup z zawodnikami z drugich miejsc. W końcowej klasyfikacji 1 miejsce zajął Janusz Piasny junior, 2 m. Paweł Pieczyrak, 3 m. Bartosz Kocjan, 4 m. Paweł Czarnota.

Organizatorem Halowego Grand Prix Olkusza był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, a sędzia głównym Pan Rafał Krawczyk.

RELACJA PRASOWA   >>> 


TURNIEJ CHARYTATYWNY "WALCZYMY O UŚMIECH JULII"

21.12 o godz. 16:00 w hali MOSiR Olkusz odbędzie się Charytatywny Turniej Gwiazdkowy "Walczymy o uśmiech Julii". W tym roku walczyć będziemy u uśmiech Julii Rogóż, uczennicy IV LO w Olkuszu. Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa na to wydarzenie. Razem powalczymy o uśmiech Julii!

Organizatorami turnieju są: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz, IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Stowarzyszenie "Po prostu działaj".

Julia choruje na neuropatię postępującą typu Charcot-Marie-Tooth. Jest to bardzo rzadko spotykana choroba neurologiczna prowadząca do zaniku mięśni. Tylko systematyczna rehabilitacja i bardzo kosztowne leczenie jest w stanie powstrzymać dalszy rozwój choroby. Julia obecnie porusza się na wózku inwalidzkim, a każdy dzień bez rehabilitacji to dzień stracony. Rodzina Julii znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej, ponieważ rodzice zmagają się z chorobą nowotworową, która pochłania wiele środków finansowych.

W programie turnieju organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Po oficjalnym otwarciu turnieju, w czasie którego widzowie zobaczą prezentację multimedialną o Julii, wystąpi Pan Bolesław Szymski z pokazem własnoręcznie wykonanych modeli latających. Pokaz odbędzie się przy muzyce oraz iluminacjach świetlnych. Gwoździem programu będzie mecz piłki ręcznej zespołów Superligi Kobiet, który rozegrają gospodynie turnieju – SPR Olkusz oraz zaprzyjaźniony KPR Ruch Chorzów. Program taneczny zaprezentuje zespół cheerleaderek „Kropki” oraz 6-letni Kacper Halaczek, który zatańczy breakdance. Na zakończenie turnieju wystąpi chór IGNOBILIS z koncertem kolęd oraz UKS Korona Olkusz, który porwie widzów niesamowitym pokazem akrobatycznym wykonanym przez swoich zawodników.

Kolejne punkty programu przeplatane będą aukcjami przedmiotów zgromadzonych przez organizatorów. Są wśród nich obrazy olkuskich artystów, pamiątki sportowe znanych sportowców z kraju i ze świata, ozdoby świąteczne, książki, przedmioty użytkowe, rękodzieła artystycznego i wiele, wiele innych.

Organizatorzy wraz z rodzicami dziewczynki serdecznie zapraszają na Turniej „Walczymy o uśmiech Julii”. Każda pomoc, którą otrzymamy będzie nieoceniona. Pomoże ona w sfinansowaniu kosztów intensywnej rehabilitacji, leczenia oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, które są szansą na powrót do zdrowia dla Julii.

Będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc.


MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

Świetna zabawa, świąteczna atmosfera i wiele atrakcyjnych konkurencji – tak wyglądał XXVI Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych, który został zorganizowany 11.12 w Hali Sportowo - Widowiskowej dla uczniów klas II-V szkól podstawowych z ternu miasta i gminy Olkusz. Na każdego z uczestników czekały mikołajkowe upominki, słodycze, puchary i dyplomy ufundowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

W zawodach wzięło udział 370 uczniów z 9 szkół (SP1, SP2, SP4, SP5, SP6, SP9, SP10, SP w Osieku, SP w Braciejówce ,SP w Zedermanie, SP w Zawadzie). Dzieci rywalizowały w różnego rodzaju wyścigach, sztafetach oraz zabawach zręcznościowych takich jak sztafeta gwiaździsta, wahadłowa, piłka w tunelu, bieg z piłką lekarską, slalom hokejowy, bieg w podporze tyłem itp. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Dariusz Murawski dyrektor MOSiR w Olkuszu  oraz św. Mikołaj, który przywitał wszystkie dzieci i życzył wszystkim wspaniałej zabawy.

W końcowej klasyfikacji klas II-V zwyciężyła SP nr 9 w Olkuszu, drugie miejsce zajęła SP nr 2 w Olkuszu, a trzecie SP nr 5 w Olkuszu, kolejne miejsca to SP nr 1 w Olkuszu, SP w Braciejówce, SP w Zawadzie, SP w Zedermanie, SP nr 10 w Olkuszu, SP nr  4 w Olkuszu, SP w Osieku, SP nr  6 w Olkuszu.

Impreza została zorganizowana przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Szkołę Podstawowa nr 9 w Olkuszu oraz nauczycieli wychowania fizycznego z olkuskich szkół podstawowych. Kierownikiem turnieju była Katarzyna Krawczyk


PUCHAR POLSKI W JU JITSU

29.11 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbył się Puchar Polski w Ju Jitsu Młodzieżowców i Juniorów. Organizatorami zawodów byli Uczniowski Klub Sportowy „Samuraj” w Bukownie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Puchar Polski został rozegrany w trzech konkurencjach ne – waza (parter), Fighting (walka jeden na jeden) oraz Duo-System (drużynowy pokaz techniki walki).

Do Olkusza przybyło 140 czołowych zawodników z całej Polski. Juniorzy rywalizowali w 16, a młodzieżowcy w 12 kategoriach wagowych. Sympatycy sportów walki dopingowali swoich faworytów przez co emocje podczas walk były ogromne. Reprezentanci UKS „Samuraj” z Bukowna pod wodzą sensei Zbigniewa Białego swój występ na zawodach mogą zaliczyć do udanych zdobywając aż 9 medali. W konkurencji ne – waza oraz fighting na podium stanęli Kalina Przenzak, Maja Wojtaszek, Agata Biały, Paweł Stanisławski oraz Damian Miłowicki. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy dodatkowo otrzymali puchary. Gratulujemy wszystkim zawodnikom podjęcia wyzwania oraz świetnych wyników.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że mistrzostwa stały na tak dobrym poziomie organizacyjnym jak i sportowym. Gratulujemy i dziękujemy.

Pełne wyniki Pucharu Polski w Ju Jitsu Młodzieżowców i Juniorów zostaną opublikowane na stronie Polskiego Związku Ju Jitsu pod adresem: http://www.jujitsu.pl/


OTWARTY TURNIEJ TRIOBASKET

23.11 w Hali Sportowo - Widowiskowej w Olkuszu MOSiR był organizatorem Otwartego Turnieju Triobasket. Gra na jeden kosz cieszy się coraz większą popularnością dlatego w tym roku triobasket zastąpił turniej koszykówki. Do rywalizacji przystąpiło 9 czteroosobowych drużyn. Turniej rozegrano w dwóch grupach, w których grano systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały po 2 najlepsze zespoły, a następnie rozegrano mecz o 3 miejsce oraz finał. Turniej sędziowały Panie Agata Czopor i Aleksandra Krupa.
Trzem najlepszym drużynom Otwartego Turnieju Triobasket wręczono puchary, medale, dyplomy oraz nagrody. Tytuł oraz pamiątkową statuetkę najskuteczniejszego zawodnika turnieju zdobył Tomasz Styranko z drużyny „Na Dwoje Babka Wróżyła”.

Wyniki:
I m – „Na Dwoje Babka Wróżyła”
w składzie: Paweł Mączka, Łukasz Liszka, Tomasz Styranko, Michał Nosowicz.
II m – „Kanonierzy”
w składzie: Andrzej Górnik, Oskar Motyczyński, Karol Wojciechowski, Tomasz Sitko.
III m – „J.B.S”
w składzie: Krzysztof Serafin, Bartosz Kantczak, Michał Grabowski, Paweł Domagała.
IV m – „Kilo Mąki”
w składzie: Rafał Graca, Paweł Drożyński, Paweł Bujas, Marcin Czerniak.


FINAŁ WOJEWÓDZKI FESTIWALU TENISA STOŁOWEGO DZIECI

19.11 Stołowego Dzieci. Organizatorami turnieju jest Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, Urząd Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Zawody zostaną przeprowadzone w kategorii Szkół Podstawowych (kl. I-IV i V-VI)oraz Gimnazjum z podziałem na dziewczęta i chłopców. Szczegółowe informacje znajduję się w komunikacie organizacyjnym Finału Wojewódzkiego VI Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci.

KOMUNIKAT  >>>  


OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

11.11 w dniu Narodowego Święta Niepodległości został rozegrany Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Impreza cieszy bardzo dużą popularnością i od wielu lat gromadzi rzesze miłośników tej dyscypliny sportu w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu.

W tym roku do zmagań przy stołach przystąpiło 208 osób (w tym dzieci, młodzież i dorośli). Rozegranych zostało 17 kategorii wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz kobiety i mężczyzn.
Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska z Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w składzie - Pani Agnieszka Piotrowska oraz Pan Józef Mierzwa.

WYNIKI TURNIEJU >>>  


AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU

15.11 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu ponownie był organizatorem VIII Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu „Family Cup” 2014, które były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego. Zawody odbyły się na krytej pływalni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu.

Zawodnicy rywalizowali w 10 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta /kobiety i chłopców / mężczyzn oraz w sztafecie rodzinnej. Najmłodsza kategoria przedszkolaków miała do pokonania dystans 12,5 m, pozostali uczestnicy płynęli 25 m. Na zakończenie zawodów wystartowały 3 osobowe sztafety rodzinne, które pokonywały dystans 4 x 25 m (jeden z zawodników płynął dystans dwukrotnie). Sędzią głównym zawodów był Pan Zbigniew Jelito, a sędzią starterem był Pan Andrzej Olewiński.

Po zakończeniu startów każdy uczestnik imprezy otrzymał poczęstunek. Oczekując na ceremonię dekoracji zwycięzców można było wziąć udział w konkursie plastycznym „Pływam bo lubię”. Wszystkie prace były bardzo ładne, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie. Ponadto jury konkursu wyróżniło trzy rysunki Justyny Foryś, Ani Kopackiej oraz Mai Rak. W czasie wolnym można było także wspinać się na ściance wspinaczkowej pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów z Klubu Speleologicznego w Olkuszu lub sprawdzić swoją celność w mini konkursie dart’a.

Zwycięzcy zawodów pływackich we wszystkich kategoriach otrzymali nagrody sportowe w postaci dyplomów (1-6 miejsce) oraz pucharów (1-3 miejsce). W dalszej części imprezy, w czasie wspólnego spotkania familijnego wręczono kolejne nagrody w postaci sprzętu sportowego. W pierwszej kolejności nagrodzono najmłodszych uczestników zawodów, przedszkolaków z kategorii „A”. Nagrody zapewnili organizator główny - Stowarzyszenie Family Cup i Wydawnictwo „Family Cup” wraz ze sponsorami (Brugi, TYR Polska) oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Zawody odbyły się we współpracy z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu. Organizatorom z MOSiR-u pomagała grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 3, im. Antoniego Kocjana w Olkuszu. Patronat nad imprezą objął Przegląd Olkuski a słodki poczęstunek dostarczyła piekarnia „Złoty Róg”.


ZAWODY WSPINACZKOWE - IX MEMORIAŁ im. ADAMA KIERESA

22.11 w Szkole Podstawowej nr 2 w Olkuszu (ZSPI nr 1) przy ul. Kochanowskiego 2 odbędzie się IX Memoriał im. Adama Kieresa.

Organizatorem zawodów wspinaczkowych o charakterze towarzyskim jest Speleoklub Olkusz.


Program zawodów:
9:00 - 10:00 - Rejestracja zawodników
10:00 - 13.00 - Eliminacje (wszystkie kategorie)
13:00 - 14:00 - Finał kat. Dzieci i Młodzieży
14:00 - 14:15 – Rozdanie nagród w kat. Dzieci i Młodzieży
14:15 - 17:00 - Finał oraz rozdanie nagród w kat. Prowadzenie i Czasówka

*Program minutowy może się różnić w zależności od ilości uczestników.

Wejście na zawody od strony krytej pływalni.


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE 2014/2015 - I RUNDA

26.10 pierwsza runda rozpoczęła cykl spotkań Rodzinnych Rozgrywek Sportowych w roku szkolnym 2014/2015. Rodziny, które przyszły do Hali Sportowo-Widowiskowej rozegrały turniej mini piłki halowej, rywalizowały w sprawnościowym torze przeszkód oraz sprawdzały swoją celność na symulatorze strzałów do bramki.

Do sportowych zmagań przystąpiły drużyny z dziećmi ze szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci z kl. I-III i dzieci z kl. IV-VI. Rozgrywki przebiegły w przyjaznej atmosferze, a uśmiech nie znikał z twarzy uczestników. Punkty zdobywane w poszczególnych konkurencjach wyłoniły zwycięzców I rundy. Wyniki:

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. I - III

I m. Kocjan Szymon - SP nr 2 w Olkuszu
II m. Chmiest Bartosz - SP w Jaroszowcu
III m. Nowak Krzysztof - SP nr 4 w Olkuszu

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. IV -VI

I m. Kowal Kinga - SP nr 2 w Olkuszu
II m. Chmiest Mateusz - SP w Jaroszowcu
III m. Nowak Jan - SP nr 4 w Olkuszu

Kolejna runda odbędzie się w na krytej pływalni ZSPI nr 1 w Olkuszu, gdzie konkurencje będą rozgrywane w wodzie. Wystarczą podstawowe umiejętności pływackie, gdyż większość konkurencji to gry i zabawy takie jak: rzuty do celu, przeciąganie koła, wyławianie krążków. Słabiej pływające dzieci mogą korzystać z rękawków i kół do pływania.

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych ponieważ każda runda to wspaniała zabawa oraz szansa na odniesienie rodzinnego sukcesu.


XVIII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

18.10 w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu został rozegrany XVIII Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej o Puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Swój udział zgłosiło ponad 70 zawodników z 15 dekanatów, którzy startowali w 5 kategoriach. W klasyfikacji zespołowej został wyłoniony najlepszy dekanat. Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym do dwóch przegranych spotkań. Zwycięzcy otrzymali medale oraz dyplomy. Dodatkowo zdobywcom pierwszych miejsc w każdej kategorii wręczono puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

Dodatkową atrakcją był również pokaz skoków akrobatycznych na ścieżce zawodników Międzyparafialnego Klubu Sportowego „Nadzieja” w Olkuszu pod wodzą trenera Pana Zdzisława Gregorskiego, który wzbudził duży podziw wśród zgromadzonych w olkuskiej hali.

WYNIKI >>>  


IX RODZINNY RAJD ROWEROWY

05.10  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizował IX Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych. Ponad 130 miłośników aktywnego wypoczynku spotkało się w Rabsztynie aby wspólnie wyruszyć na rowerową wycieczkę.

Trasa prowadziła z Rabsztyna do Jaroszowca czerwonym Jurajskim Szlakiem Orlich Gniazd. W Jaroszowcu uczestnicy rajdu skorzystali z krótkiego odpoczynku na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Leśny Zakątek. Wracając do Rabsztyna rowerzyści przejechali dodatkowo krótki odcinek zielonego szlaku. Zakończenie rajdu odbyło się w pięknej scenerii rabsztyńskiego zamku. Natomiast na terenie Karczmy Podzamcze czekał na rowerzystów gorący posiłek. Nagrody specjalne w postaci koszulek kolarskich odebrały osoby, które uczestniczyły we wszystkich trzech rajdach organizowanych przez MOSiR Olkusz w tym sezonie.

To był już ostatni rajd rowerowy w tym roku, który dostarczył wiele miłych doznań. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu imprezy wiosną przyszłego roku. Na trasie rajdu opiekę medyczną zapewniali ratownicy medyczni na rowerach.

Wszystkim uczestnikom oraz instytucjom, które udzieliły na pomocy składamy serdeczne podziękowania.

WIĘCEJ >>>  


III BIEG ULICZNY SREBRNEGO GRODU

20.09 odbył się III Bieg Uliczny Srebrnego Grodu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Po czteroletniej przerwie spowodowanej rewitalizacją Rynku bieg został reaktywowany przez organizatorów: Ludowy Klub Sportowy „Kłos” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Mimo niesprzyjającej pogody, w strugach ulewnego deszczu, na starcie stanęło 60 miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Bieg został rozegrany w dwóch kategoriach OPEN kobiety oraz OPEN mężczyźni. Uczestnicy mieli do pokonania 5 pętli wyznaczonych po olkuskich ulicach. Łączny dystans trasy wyniósł ok. 10 km. Dzięki zastosowaniu pomiaru elektronicznego, każdy zawodnik miał indywidualnie mierzony czas biegu. Trójka najlepszych biegaczy w każdej kategorii otrzymała puchary. Do zdobywców pierwszych miejsc trafiły również puchary dla najlepszego zawodnika miasta i gminy Olkusz. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościową koszulkę oraz pamiątkowy medal.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Straż Miejska. Swojego wsparcia w zabezpieczeniu trasy udzieliła również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego „mundurowego” w Olkuszu.
Patroni medialni: Przegląd Olkuski oraz portal Olkuszanin.pl.

Wyniki:
Kategoria OPEN kobiety:
I m - PALIŃSKA ANNA, Olkusz Biega, czas 00:45:37.238,
II m - SZCZEPANEK JOANNA, Olkusz Biega, czas 00:46:49.210,
III m - ŻAK - ŁEBEK EWA, Olkusz Biega, czas 00:48:27.157.
Kategoria OPEN mężczyźni:
I m - KAROŃ BARTOSZ, IKS Olkusz, czas 00:30:35.893,
II m - GÓRKIEWICZ MICHAŁ, LKS „Kłos” Olkusz, czas 00:31:29.231,
III m - WOJTACHA EMANUEL, IKS Olkusz,, czas 00:32:55.107.

PEŁNA LISTA STARTUJĄCYCH >>>   


OLKUSZ SILVER GAMES

6 - 7 września na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników oraz odwiedzających Park Rekreacyjno-Krajobrazowy w Olkuszu gdzie znajduje się nowo wybudowana skateplaza, a wszystko za sprawą pierwszej edycji festiwalu „Olkusz Silver Games”.

W sobotę odbyły się zawody deskorolkowe, w których wzięło udział ponad dwudziestu najlepszych polskich zawodników, a impreza była oficjalnym siódmym przystankiem „Skateboardowego Grand Prix Polski”. Publiczność podziwiając duże umiejętności techniczne zawodników podczas wykonywanych ewolucji mogła również skorzystać z licznych atrakcji takich jak tor do skimboardu, jazda na mountainboar'dach i longboar’dach, strefa gier video Microsoft XBOX oraz występy zespołów muzycznych.

Do Olkusza przyjechali czołowi reprezentanci polskiej sceny deskorolkowej, którzy zapewnili bardzo wysoki poziom rywalizacji aż do samych finałów. W finale każdy zawodnik miał do dyspozycji dwa przejazdy, które były skrupulatnie oceniane przez grono sędziowskie.

Ostatecznie zwyciężył Tomasz Ziółkowski z Warszawy, za nim uplasowali się Maciej Trojanowski z Kielc i Andrzej Kwiatek z Krakowa. Kolejne miejsca zajęli Kuba Brniak z Krakowa, Przemek Wardęga z Krakowa i zeszłoroczny zwycięzca całego „Grand Prix” Andrzej Podsiadło z Zakopanego.

Podczas zawodów odbyła się również konkurencja „Best Trick”, czyli konkurs na najlepszą ewolucję wykonaną na wyznaczonej przez sędziów przeszkodzie. Publiczność żywo dopingowała swoich faworytów, zagrzewając ich do jeszcze trudniejszych trick’ów . Najlepsze tricki wykonali Tomasz Ziółkowski, Mateusz Kowalski i Jakub Golański.

W niedzielę do zawodów przystąpiło około trzydziestu zawodników jednej z najbardziej widowiskowych konkurencji, jaką jest jazda na rowerach BMX. Bardzo pozytywne wrażenie na publiczności zrobiły wysokie, wręcz kaskaderskie loty uczestników festiwalu Silver Games.

Zostały również przygotowane kolejne atrakcje dla publiczności. Największą popularnością cieszyła się specjalna poduszka do ćwiczenia rowerowych ewolucji „fly bag”. Dużo pozytywnych emocji dostarczył slackline czyli ćwiczenie równowagi na szerokiej linie oraz jazda na monocyklu.

W kategorii BMX zwyciężył Piotr Leszczyński z Bierunia, który zachwycił efektownymi ewolucjami na murkach i poręczach oraz najwyżej wykonywanymi trikami. Miejsce drugie ku wielkiej uciesze publiczności zdobył olkuszanin Patryk Pięta, a kolejne pozycje zajęli Bartosz Zięcina z Krakowa, Jakub Lysko z Bojszowy, Timur Lemur z Krakowa i Adrian Sendyk z Kraśnika.

Best Tricki w tej konkurencji przypadły Adamowi Krupie, Krzyśkowi Bieleckiemu i Danisowi Migusowi.

Podczas drugiego dnia nie zabrakło również muzyki serwowanej przez znanych polskich DJ’i sceny klubowej m.in. DJ Krzyku, DJ Kajtek i DJ Squal.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowych.

SKATE - WIDEO >>>             BMX - WIDEO >>>  


ZAKOŃCZENIE WAKACJI

31.08 w ostatni dzień wakacji na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” zostały rozegrane dwa turnieje – VII Mistrzostwa Olkusza w Minigolfie oraz Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Sportowe atrakcje towarzyszyły obchodom tegorocznego święta Srebrnego Miasta. Turniej minigolfa został przeprowadzony w czterech kategoriach: dzieci (8-13 lat), juniorzy (14-18 lat), seniorzy: kobiety i mężczyźni (powyżej 18 lat). Wszyscy zawodnicy mieli do rozegrania dwie rundy podczas, których walczyli o jak najlepsze wyniki. Między rundami na zawodników czekał gorący posiłek zapewniony przez firmę AnGre prowadzącą kawiarnię na basenie. Najlepsi zawodnicy, którzy stanęli na podium w każdej kategorii otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W Otwartym Turnieju Siatkówki Plażowej wzięło udział 8 dwuosobowych drużyn z Olkusza, Sąspowa i Charsznicy. Turniej został rozegrany w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, a następnie został rozegrany mecz o trzecie miejsce i finał. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Pan Adrian Panasiuk. Zwycięzcy otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Firma AnGre zapewniła siatkarzom pakiet regenerujący.

Wyniki VII Mistrzostw Olkusza w Minigolfie:

W kategorii Dzieci zwyciężyli:
I m – Kamila Florczyk z Olkusza, II m – Jakub Trzcionkowski z Olkusza, III m – Miłosz Majda z Troksa.

W kategorii Juniorów zwyciężyli:
I m – Kacper Florczyk z Olkusza, II m – Krzysztof Florczyk z Olkusza, III m – Piotr Sapun z Olkusza.

Wśród Kobiet zwycięzcami zostały:
I m – Anna Wisełka z Olkusza, II m – Natalia Szydłowska z Gliwic,

Wśród Seniorów zwycięzcami zostali:
I m – Robert Politowski z Warszawy, II m – Michał Moszoro z Warszawy, III m – Daniel Kordaszewski z Olkusza.

Wyniki Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej:
I m – Drużyna „Bez Nazwy” w składzie: Daniel Kocjan i Rafał Borowiec, Olkusz,
II m – Drużyna „Politerafluoroetylen” w składzie: Krzysztof Milanowski i Damian Piputa, Olkusz,
III m – Drużyna „Jajko Na Głowie” w składzie: Tomasz Kaliś i Błażej Wardęga, Olkusz.


OBÓZ SZKOLENIOWY "DAY CAMP" W SILVER PARKU

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10458643_309212529259682_5543985116932106832_n.jpgOd 25 do 29 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu wraz z BXP Event zapraszają wszystkich chętnych do Parku Rekreacyjno-Krajobrazowego w Olkuszu na obóz szkoleniowy, podczas którego będzie można nauczyć się lub doskonalić jazdę na deskorolce, rolkach, bmx czy na hulajnodze.

Udział w obozie szkoleniowym jest bezpłatny.
Obóz jest częścią projektu Extreme City realizowanego w Silver Parku od początku wakacji. Patronem projektu jest Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, a twórcą projektu firma BXP Event. Pomysłodawca Piotr Wiśniewski (doktorant AWF Katowice, trener, instruktor oraz kierownik obozowy) poprowadzi obóz wraz z kadrą instruktorską i zawodnikami z całej Polski.

Przez kolejne 5 dni od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00 dzieci i młodzież będzie ćwiczyła na skateparku, a także brała udział mini zawodach, w różnych grach i zabawach oraz w specjalnie dla nich przygotowanych „mission impossible”. Dodatkową atrakcją będzie korzystanie z toru skimbordowego.

Skimboard to rodzaj aktywności, którą prawdziwi surferzy uprawiają gdy nie ma fali. Polega on na wykonaniu krótkiego rozbiegu przed długim rowem wypełnionym wodą (głębokość ok. 10-20 cm), rzuceniu deski przed siebie na wodę, następnie wskoczeniu na deskę i przepłynięciu na niej siłą rozpędu jak największej odległości.

Zapisy na zajęcia będą przyjmowane w poniedziałek 25 sierpnia od godz. 10.30.

Na zakończenie projektu Extreme City w sobotę 30.08 o godz. 11.00 odbędzie się finał Ekstremalnej Ligii Zagłębia w kategorii BMX.

6 - 7 września zapraszamy na oficjalne otwarcie Silver Parku z ogólnopolskimi zawodami w kategorii skate i bmx oraz licznymi imprezami towarzyszącymi. Będzie się działo.


OKOLICZNOŚCIOWY RAJD ROWEROWY

23 sierpnia o godz. 11:00 Rada Sołecka Niesułowic, Starostwo Powiatowe w Olkuszu we współpracy z Miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu zapraszają na Okolicznościowy Rajd Rowerowy Szlakiem Kordonów Granicznych w 100 rocznicę wybuchu I wojny światowej.

Uczestnicy spotykają się w punkcie wypoczynkowym znajdującym w Niesułowicach przy drodze nr 791 w kierunku Chrzanowa. Udział w rajdzie jest bezpłatny, mogą w nim brać udział wszyscy chętni, którzy posiadają sprawny i przepisowo wyposażony rower. Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką.

Osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową.

Wzór zgody rodziców oraz Regulamin znajduje się poniżej. Wszyscy startują na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie.

Miejsca postojowe dla samochodów uczestników znajdują się pod Wiejskim Domem Kultury w Niesułowicach.

Pierwszych 100 zgłoszonych uczestników rajdu otrzyma na mecie pamiątkową koszulkę. Zakończenie rajdu i poczęstunek przewidziane są na godz. 14.00.

OŚWIADCZENIE  >>>


71 TOUR DE POLOGNE W OLKUSZU

6.08 Olkusz drugi raz z rzędu znalazł się na mapie prestiżowego wyścigu kolarskiego jakim jest niewątpliwie Tour de Pologne.

Bardzo dobre oceny jakie otrzymało miasto za organizację ubiegłorocznej „Premii Lotnej”, pozwoliły na zlokalizowanie w samym sercu srebrnego grodu „Premii Specjalnej” na IV etapie 71 Tour de Pologne z Tarnowa do Katowic.

 

Największą niespodzianką podczas oczekiwania na peleton był obecność Pana Czesława Langa, który postanowił osobiście podziękować wszystkim kibicom zgromadzonym na olkuskim rynku oraz organizatorom za bardzo dobre przygotowanie olkuskiej części wyścigu. Kilkunastu minutowy postój legendy polskiego kolarstwa wypełniony był rozdawaniem autografów, pozowaniem do wspólnych zdjęć oraz rozmowami na temat samego wyścigu. Wspólnie z  Czesławem Langiem z mieszkańcami Olkusza spotkali się Elżbieta Lang, Lech Piasecki i Dariusz Lubera Prezes Zarządu Tauron Polska Energia.

Jako pierwszy na olkuską starówkę wjechał Austriak Matthias Krizek, zdobywca „Premii Specjalnej” w towarzystwie Joshua Edmondsona z Wielkiej Brytanii oraz Polaka Mateusz Taciaka.

Mieszkańcy ziemi olkuskiej przywitali kolarzy przed godz. 14, natomiast przygotowania oraz imprezy towarzyszące trwały niemal od samego rana. W ramach programu rozegrano „kapslowy wyścig pokoju” oraz grę miejską „poszukiwanie skarbów na olkuskim Rynku”. Dla najmłodszych miłośników kolarstwa prowadzone były gry i zabawy. Uczniowie IV LO w Olkuszu przedstawili pokaz pierwszej pomocy, a Klub Sportowy Capoeira Camangula zaprezentował brazylijską sztukę walki. Scena w tym dniu należała do zespołu coverowego OTHERSIDE oraz Karoliny Dudek, Gabrieli Ocieczek, Kamili Gęgotek i Ewy Śliwoń wokalistek z sekcji wokalnej MOK prowadzonej przez Pana Wiesława Barana. Swój mini recital zaprezentowała również Olga Skrzyniarz.

Na zakończenie w scenografii Tour de Pologne wystartował wyścig o nazwie „dogonić peleton”, w którym cykliści zabawnie przebrani pokonywali trasę wokół Rynku. Za najciekawsze pomysły na kreatywny strój nagrody ufundował Salon Rowerowy Metal Spec. Dla osób aktywnie uczestniczących w programie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ufundował koszulki okolicznościowe. Konferansjerem imprezy był Karol Jurga ze Stowarzyszenia Po Prostu Działaj.

Dziękujemy wszystkim: wolontariuszom, policjantom, strażakom, strażnikom miejskim, którzy włączyli się w organizację „Premii Specjalnej” 71 Tour de Pologne, czyli podziękowania za pomoc kierujemy do:

Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu,
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu,
Komendy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olkuszu,
Straży Miejskiej w Olkuszu,
Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu,
Stowarzyszenia "Po Prostu Działaj",
Centrum Wolontariatu działającemu przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser”

RELACJA PRASOWA (film + foto) >>>      FOTORELACJA  >>>     RELACJA FILMOWA  >>>


KOMPLEKS BASENOWO - REKREACYJNY

05.08. Zapraszamy do korzystania z Kompleksu Basenowo - Rekreacyjnego OSW "Czarna Góra". Godziny otwarcia: 01.08-17.08: 10.00 - 19.00,  18.08-31.08: 10.00 - 18.00.

WIĘCEJ INFORMACJI I CENNIK >>>


MOSIR ZAPRASZA

W sobotę 2 sierpnia zapraszamy na rodzinny piknik z grami , zabawami i dmuchaną zjeżdżalnią dla dzieci. Najważniejszą konkurencją pikniku będzie Kapslowy Wyścig Pokoju, stanowiący olkuski prolog 71 Tour de Pologne.

 

W niedzielę 3 sierpnia MOSiR Olkusz oraz firma AnGre -dzierżawca kawiarni na basenie, przy udziale firmy Develey organizują „Grill party” dla wszystkich, którzy odwiedzą Kompleks Basenowo Rekreacyjny. Będzie to niecodzienna impreza z muzyką na żywo oraz degustacją wielu grillowanych potraw, a wśród nich jajecznicy z 40 jaj.

 


DZIEŃ RATOWNIKA

29.06. na terenie Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” z okazji Dnia Ratownika WOPR odbyły się zawody sportowe oraz liczne gry i zabawy przygotowane wspólnie przez ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Olkusz oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. 29 czerwca był pierwszym dniem wakacji i decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz obowiązywał bilet specjalny wstępu na basen za 1,00 zł.

Dzień rozpoczął się zawodami dla ratowników, którzy mieli do pokonania tor przeszkód, na który składały się skoki do wody, podanie bojki, holowanie do brzegu itp. Równolegle na boisku do siatkówki plażowej toczył się turniej, w którym wzięło udział siedem zespołów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Siemianowic, w składzie Łukasz Gębka i Tomasz Wojciechowski , drugie miejsce przypadło parze Jakub Wabik i Michael Ghantous z Oświęcimia, a tzrecie miejsce wywalczyli olkuszanie Tomasz Kaliś i Mateusz Barczyk.
Po południu odbyły się zawody pływackie. Natomiast przez cały dzień w „brodzikach” były prowadzone gry i zabawy. Wiele osób wzięło także udział w treningu zumby.

Imprezę przygotowali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Olkusz. Oprawę graficzną przygotował Jakub Duch z firmy itband.

RELACJA PRASOWA  >>>      FOTORELACJA  >>>


DESKOROLKA, ROLKI, BMX

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu wraz z BXP Event są organizatorami Wakacyjnej Szkółki nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach oraz rowerach.

W okresie wakacji, w poniedziałki (godz. 16:00 – 19:00) oraz soboty (godz. 11:00 – 14:00, na terenie Parku Rekreacyjno-Krajobrazowego w Olkuszu odbędą się szkolenia oraz warsztaty z instruktorami.

Dodatkowo w dniach 25 – 29 sierpnia odbędzie się obóz szkoleniowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą od podstaw nauczyć się jeździć na deskorolce, rolkach czy bmx oraz tych, którzy już jeżdżą i chcą podnieść swoje umiejętności. Udział we wszystkich zajęciach oraz obozie szkoleniowym jest bezpłatny. Pierwsze spotkanie odbędzie się 30.06.2014 r.

Szkolenia z doświadczonymi instruktorami jest promowana pod hasłem „Jazda w kasku nie boli”, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich uczestników do bezpiecznej jazdy.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza również wszystkich zawodników jeżdżących na deskorolkach, rolkach czy rowerach bmx do wzięcia udziału w zawodach w ramach ELZ czyli Ekstremalnej Ligi Zagłębia. Liga to cykl 6 spotkań w każdą środę lipca oraz pierwszą środę sierpnia:

1. Olkusz 02.07.2014 (środa) - rozpoczęcie Ligi ELZ
2. Będzin 09.07.2014 (środa)
3. Jaworzno 16.07.2014 (środa)
4. Dąbrowa Górnicza 23.07.2014 (środa)
5. Siewierz 30.07.2014 (środa)
6. Sosnowiec 06.08.2014 (środa)

Ekstremalna Liga Zagłębia zostanie przeprowadzona w następujących konkurencjach:
- deskorolka (główny sponsor MALITA)
- rolki (główny sponsor HEDON SKATE)
- bmx (główny sponsor MANYFEST BMX)

Podczas każdego ze spotkań uczestnicy będą zdobywać punkty, które pozwolą w finałach sklasyfikować zawodników na odpowiednich miejscach.
Finały odbędą się z każdej konkurencji osobno:

1, Będzin 23.08.2014 (sobota) FINAŁ ROLKI
2. Olkusz 30.08.2014 (sobota) FINAŁ BMX
3. Dąbrowa Górnicza 31.08.2014 (niedziela) FINAŁ DESKOROLKA

Zwycięzcy z każdej konkurencji otrzymają nagrody rzeczowe od sponsorów zawodów, którymi są: Microsoft XBOX, Adidas, Monster Energy Drink oraz Techramps.


VIII RODZINNY RAJD ROWEROWY

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10384728_463833697086760_722751423767259267_n.jpg28.06  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizował VIII Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych. Tradycyjnie rajd rozpoczynający letnie wakacje miał swój początek w Żuradzie. Na starcie stanęło prawie 100 miłośników turystyki rowerowej, którzy o godz.. 11 –tej wyruszyli do Bukowna. Trasa rajdu została poprowadzona pięknymi, leśnymi szlakami.

W myśl sentencji „cudze chwalicie, swego nie znacie” organizatorzy zaplanowali postoje w miejscach, które warto zobaczyć. Pierwszy przystanek zorganizowano przy źródle Sztoły. Nie wszyscy wiedzieli, że kilka metrów od głównej leśnej drogi, znajduje się zejście po stromych schodach do źródła rzeki. Odważni napełnili bidony źródlaną wodą i rajd ruszył dalej do Bukowna. Niedaleko miejsca, gdzie Sztoła ze strumyka zmienia się w szmaragdową rzekę z szeroką piaszczystą plażą, w ośrodku „Zalto Bis” uczestnicy zatrzymali się na dłuższy postój, aby zregenerować siły przy grillowanej kiełbasce, a także postrzelać do tarczy.

Po postoju i zajęciach strzeleckich nastąpił powrót do Żurady. Na zakończenie rajdu nagrodzone zostały wszystkie dzieci, a dodatkowo wyróżniono najmłodszych Basię Mocio i Piotra Kiełtykę, którzy samodzielnie pokonali niełatwą, 18 kilometrową trasę rajdu.
Nagrody, poczęstunek i zajęcia strzeleckie zapewnił MOSiR Olkusz.
Patronat medialny nad imprezą objęli Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

Już 6 sierpnia (środa) rowerzyści będą mogli wziąć udział w imprezach towarzyszących Premii Specjalnej w Olkuszu podczas 71. Tour de Pologne. Planujemy wyścigi rowerowe na profesjonalnie przygotowanej trasie. Szczegóły wkrótce na naszej stronie.

RELACJA PRASOWA  >>>      FOTORELACJA  >>>


OTWARCIE KOMPLEKSU BASENOWO - REKREACYJNEGO OSW "CZARNA GÓRA"

19.06 rozpoczyna się "sezon kąpielowy" na terenie Kompleksu Basenowo - Rekreacyjnego OSW "Czarna Góra" w Olkuszu.

Godziny otwarcia:
19.06-30.06: 10.00 - 19.00
01.07-31.07: 10.00 - 20.00
01.08-17.08: 10.00 - 19.00
18.08-31.08: 10.00 - 18.00

 

Decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz ceny biletów wstępu ustalone w 2011r będą obowiązywały również w tym sezonie.

Serdecznie zapraszamy.

WIĘCEJ INFORMACJI I CENNIK >>>


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE - III RUNDA

8.06 została rozegrana III i zarazem ostatnia w sezonie 2013/2014 runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych. Tym razem zawodnicy brali udział w biegu połączonym z jazdą na rowerze. Najpierw do biegu na 100 metrów wystartowały dzieci i po czym wsiadały na rowery i ścigały się na 400 metrowym odcinku. Następnie na stracie stanęli ich rodzice, którzy musieli przebiec 400 metrów i przejechać na rowerach dystans 1500 m.
Po zsumowaniu czasów dzieci i rodziców wygrali Eryk i Rafał Słysz, drugie miejsce zajęła Alicja Trzeciak z tatą Tomaszem, a trzecie Piotr i Dominik Kiełtyka.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zapewnił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.


PRZEBOJOWY DZIEŃ DZIECKA

01.06 Kilkaset dzieci z Olkusza i okolic wzięło udział w imprezie sportowo – rekreacyjnej przygotowanej wspólnie przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Olkuszu i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz przez uczniów olkuskiego Liceum Ogólnokształcącego „mundurowego” działającego przy Zespole Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Każdy chłopiec, a teraz także coraz więcej dziewcząt marzy o tym, by zostać strażakiem, policjantem lub żołnierzem. Grupa uczniów „mundurów ki” pod wodzą opiekuna Pana Zbigniewa Białego zbudowała poligon, na którym odbył się bieg z przeszkodami, musztra wojskowa, rzut granatem i strzelanie do celu. W tym samym czasie strażacy PSP udostępnili dzieciom wóz strażacki, który mogły oglądać, wsiadać do niego i robić sobie zdjęcia.

W południe do akcji przystąpili policjanci, którzy równolegle prowadzili kilka działań. Przede wszystkim odbywała się prezentacja radiowozu. Policjanci pokazali jak wygląda i do czego służy walizka daktyloskopijna.

Najmłodsze dzieci (przedszkolaki i dzieci z klas I-III) brały udział w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje”. Dzieci włożyły wiele pracy w przygotowanie rysunków i jury miało wielki kłopot, aby wyłonić najlepszych. Zwyciężyła praca siedmioletniej Oli Cebo, drugą nagrodę otrzymał dziesięciolatek Marcel Zub, a trzecie miejsce przyznano siedmioletniemu Sebastianowi Słodkowi. Ponadto wyróżniono 8 prac, których autorami byli: Natalia Machnicka, Wiktor Jamrozowicz, Kasia Hrabia, Wiktoria Mosur, Weronika Kozłowska, Adrian Karoń, Kasia Zub oraz Ania K. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy. Rysunki będzie można oglądać podczas „Wakacji z MOSiR`em”, na terenie Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego „Czarna Góra”.

Imprezie patronowali: Przegląd Olkuski i portal Olkuszanin.pl
Opiekę medyczną pełniła grupa ratowników R1 z Bukowna

RELACJA PRASOWA I FOTORELACJA  >>>     FOTORELACJA 2  >>>


MISTRZOSTWA POLSKI POŁUDNIOWEJ OYAMA KARATE

31.05 w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się II Mistrzostwa Polski Południowej Oyama Karate w konkurencjach Kumite pod patronatem OYAMA Polskiej Federacji Karate oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Organizatorem zawodów był Jurajski Klub OYAMA Karate z Olkusza oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. W konkurencjach LEKKI KONTAKT oraz SEMI-KNOCKDOWN wystartowało 120 zawodników z 14 klubów Oyama karate z terenów województwa małopolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego.

Sędzią Głównym był Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec), który przygotował i nadzorował pojedynki młodzików, juniorów i seniorów. Arbitrami byli m.in. licencjonowani sędziowie maty Sensei Mariusz Pawlus 4 dan (Oświęcim) i Sensei Robert Bretner 4 dan (Kraków-Oyama) oraz Shihan Ryszard Żółty (Kraków-Koyama).

W imieniu OYAMA Polskiej Federacji Karate zawody otworzył Hanshi Jan Dyduch 8 dan, który wraz z Shihan Andrzejem Pierzchałą 6 dan i Panem Dariuszem Murawskim, dyrektorem MOSiR Olkusz wręczał także medale na zakończenie Mistrzostw. W zawodach wzięła udział Pani Maria Dyduch dyrektor Zarządu OYAMA PFK.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że Mistrzostwa stały na tak dobrym poziomie organizacyjnym jak i sportowym. Gratulujemy i dziękujemy.

FOTORELACJA  >>>   


POLSKA BIEGA - BIEG REKREACYJNY

24.05 Na terenie OSW „Czarna Góra” odbył się jeden z 607 biegów rekreacyjnych organizowanych w całej Polsce w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Mieszkańcy Olkusza i okolic po raz kolejny udowodnili, że lubią biegać i chcą popularyzować tę dyscyplinę sportu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników aktywnego spędzania czasu przeprowadziliśmy bieg rekreacyjny „dla każdego”. Sprzyjające warunki pogodowe zachęciły wiele rodzin z dziećmi do wspólnego udziału w imprezie . Na starcie stanęło ponad 80 uczestników gotowych pokonać dystans od 400 m (kategoria dzieci do 10 lat) do 3 km (kategoria młodzież do 19 lat oraz dorośli powyżej 20 lat). Trasa biegu została wyznaczona na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” w Olkuszu,

Pozytywnych emocji dostarczył wszystkim zawodnikom Pan Paweł Mej vel. bosy biegacz, który pokonał trasę na boso trzymając w dłoni flagę narodową. Sędzią głównym i starterem był Pan Krzysztof Borawski. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR Olkusz lub gadżety promujące ogólnopolską akcję „Polska Biega”. Najlepsi w swoich kategoriach dodatkowo otrzymali medale. Patronat medialny objęli Przegląd Olkuski i Olkuszanin.pl.

WYNIKI >>>        RELACJA PRASOWA I FOTORELACJA  >>>


6. MEMORIAŁ IM. JULIANA KAZIBUTA - TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

20 - 23 maja 2014 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu rozegrany został VI Memoriał im. Juliana Kazibuta – Turniej Piłki Ręcznej. Celem głównym turnieju jest popularyzacja piłki ręcznej w środowisku olkuskich szkół oraz uczczenie pamięci znakomitego człowieka, jakim był Pan Julian Kazibut.

W ciągu 4 dni rozgrywek 485 uczestników rozegrało 78 meczów, zdobywając w nich 642 bramki. W turnieju w trzech kategoriach dziewcząt i w trzech kategoriach chłopców zmierzyło się 41 zespołów z 24 szkół z Miasta i Gminy Olkusz. Trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii otrzymają puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Każda drużyna biorąca udział w turnieju otrzyma piłki, a każdy zawodnik pamiątkową koszulkę.

Ceremonia dekoracji odbędzie się na OSW „Czarna Góra” podczas XXXIV Spartakiady Dzieci i Młodzieży 13.06.2014 r. Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz, Przedsiębiorstwo ARKOP Sp. z o.o. oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

WYNIKI >>>        WIĘCEJ INFORMACJI  >>>


AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM

18.05 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu już po raz siódmy z rzędu był organizatorem regionalnym XIX edycji Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup, które były jednocześnie jedynymi Mistrzostwami Województwa Małopolskiego.

W imprezie udział wzięło ponad stu amatorów kolarstwa górskiego. Ze względu na trwające prace budowlane na terenie wzgórza rabsztyńskiego trasa wyścigu została wytyczona w okolicy parkingu leśnego w Rabsztynie tworząc pętlę o długości blisko 3km. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do pokonania wielokrotność wyznaczonej trasy. Pogoda dopisała i niedzielne starty odbywały się w miłej rodzinnej atmosferze. Na każdego uczestnika po wyścigu czekał gorący posiłek.

Zgodnie z regulaminem pierwsze sześć osób z Małopolski, w każdej z czternastu kategorii wiekowych otrzymało przepustki do finału krajowego, który odbędzie się 30.08 w Kielcach. W zawodach mogły wystartować również osoby spoza Małopolski, które klasyfikowane były w konkurencji Pucharu Polski. W kategorii rodzinnej najlepiej wypadła rodzina Piaseckich. Najlepsi zawodnicy odebrali puchary oraz dyplomy. Wręczono również atrakcyjne nagrody rzeczowe wśród uczestników, którzy wykazali się kreatywnością i wymyślili hasło promujące rodzinną turystykę rowerową. Nagrody zostały ufundowane przez Wydawnictwo Family Cup Sp. z o.o., firmę KARCHER oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie MZKol: Bogdan Koraszewski (sędzia główny) i Agnieszka Tatoj.

Podziękowania kierujemy do osób oraz instytucji, które włączyły się w organizację imprezy tj.: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Nadleśnictwo Olkusz, Koło Łowieckie Hubertus, Restauracja „Podzamcze” w Rabsztynie, „Nowy Szpital” w Olkuszu oraz Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu.

Patronat medialny nad imprezą objęli Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

WYNIKI >>>        FOTORELACJA  >>>


PRZETARG NA WYNAJEM KAWIARNI NA TERENIE OSW "CZARNA GÓRA" 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na najem kawiarni na ternie Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra ” w Olkuszu, ul. 29 Listopada 12 B w sezonie letnim od 01.06.2014 r. do 31.08.2014 r.

WIĘCEJ  >>> 


ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA WYNAJEM

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza do składania ofert na wynajem:

1.Części powierzchni działki nr 2195/11 ujawnionej w księdze wieczystej KR1O/00042596/4 (teren kompleksu basenowo-rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” w Olkuszu) z przeznaczeniem pod stoiska usługowo-handlowe związane z profilem działalności i służące obsłudze kompleksu basenowo-rekreacyjnego;

2. Powierzchni dla celów reklamowych (pod banery) i tablic reklamowych (przy wiadukcie, ul. 29 Listopada)

WIĘCEJ  >>> 


OGŁOSZENIE - NABÓR NA STANOWISKO RATOWNIKA

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku ratownika wodnego w Kompleksie Basenowo-Rekreacyjnym OSW „Czarna Góra” w Olkuszu w okresie letnim 2014.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE >>>


OTWARTY TURNIEJ BADMINTONA

11.05 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu wraz z Biurem Poselskim Posła na Sejm RP Jacka Osucha po raz pierwszy byli organizatorami Otwartego Turnieju Badmintona pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Jacka Osucha. Popularna kometka przyciągnęła do Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu ponad 70 miłośników tej dyscypliny sportowej.

Na płycie Hali zostało wyznaczonych aż sześć boisk do badmintona co w dużej mierze ułatwiło przeprowadzenie turnieju w każdej kategorii wiekowej. Turniej został rozegrany w sześciu kategoriach (ur. 2001 i młodsi, ur. 2000-1998, ur. 1997-1989, ur. 1988-1965, ur. 1964 i starsi oraz kat. OPEN dla zawodników zrzeszonych w klubach sportowych oraz osób, które zajęły czołowe miejsca w swoich kategoriach).

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny zawodów Pan Krzysztof Jurga. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali medale oraz dyplomy. Zwycięzcy każdej kategorii dodatkowo otrzymali puchary oraz okolicznościowe kubki.

Patronat medialny nad imprezą objął Przegląd Olkuski, portal Olkuszanin.pl oraz Olkusz.tv.

WYNIKI >>>     FOTOREPORTAŻ >>>


VII RODZINNY RAJD ROWEROWY

04.05 Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Rada Sołecka Niesułowic byli organizatorami VII Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Olkuskich Szlakach Rowerowych.

Na miejsce startu przybyło 112 miłośników turystyki rowerowej. Uczestnicy mieli do wyboru małą (ok. 6 km) i dużą pętlę (ok. 15 km), lecz wszyscy zgodnie postanowili wyruszyć na dłuższą przygodę. Trasą VII Rodzinnego Rajdu Rowerowego był czarny szlak Kordonów Granicznych oraz krótki odcinek zielonego szlaku w kierunku Lgoty. W czasie postojów Pan Ryszard Lasoń opowiadał ciekawostki dotyczące historii Niesułowic.

Zakończenie rajdu odbyło się w punkcie wypoczynkowym w Niesułowicach, gdzie na rowerzystów czekał gorący posiłek. Wszystkie dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w rajdzie oraz słodką niespodziankę.

To był pierwszy rajd rowerowy w tym roku, który dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Serdecznie zapraszamy na kolejne rajdy, które odbędą się 28 czerwca w Żuradzie oraz we wrześniu w Rabsztynie. Wszystkim uczestnikom, którzy wezmą udział w trzech rodzinnych rajdach po Olkuskich Szlakach Rowerowych gwarantujemy nagrody rzeczowe.

Dziękujemy uczestnikom oraz instytucjom, które udzieliły nam pomocy,  w szczególności właścicielom firmy Metal Spec Salon Rowerowy, Olkusz ul. Górnicza 10.

Na trasie rajdu opiekę medyczną zapewniali ratownicy na rowerach z Grupy Ratowników R1 z Bukowna.

Patronami medialnymi byli Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.


OSW "CZARNA GÓRA" ZAPRASZA

5 kwietnia, w najbliższą sobotę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza na korty przy ulicy Żuradzkiej. Tegoroczna wczesna wiosna pozwoliła na uruchomienie kortów prawie miesiąc wcześniej niż zwykle. Na początek sezonu gotowe do gry są dwa korty: A i B. Nie zmieniają się ceny i warunki korzystania z kortów. Rezerwacji kortów można dokonywać osobiście lub telefonicznie (kontakt: 511 593 896).

Od 12 kwietnia w godzinach 10.00 – 18.00 mieszkańcy Olkusza będą mogli korzystać z terenów zielonych Kompleksu Basenowo - Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra”.
Do dyspozycji oddane będą boiska sportowe do siatkówki i koszykówki, plac zabaw i pole do minigolfa (kontakt: 600 048 693).


WIOSENNA EDYCJA NORDIC WALKING

W środę 2 kwietnia rusza wiosenna edycja zajęć NORDIC WALKING. Zajęcia będą prowadzone w każdą niedzielę od godz. 9.00 i w każdą środę od godz. 17.30. Chętnych do „marszu nordyckiego” zapraszamy na Czarną Górę, gdzie przy wejściu na basen będą czekały doświadczone instruktorki , które poprowadzą zajęcia z osobami ćwiczącymi na poziomie zdrowotnym, początkującym i zaawansowanym. Każde zajęcia trwają minimum 1,5 godziny i odbywają się niezależnie od pogody. Opłata za 4 zajęcia w miesiącu wynosi 10,00 zł. W ramach karnetu zapewniamy kije do nordic walking.

Szczególnie polecamy zajęcia w grupie „zdrowotnej” (środa, 17.30), gdzie tempo marszu jest tak dobrane, aby mogły ćwiczyć osoby problemami ortopedycznymi, kardiologicznymi, bólami kręgosłupa itp. oraz przyszłe mamy. Mało kto wie, że Nordic Walking jest aktywnością optymalną i bezpieczną w czasie ciąży. Użycie kijków stabilizuje postawę i odciąża kręgosłup, a ruch na świeżym powietrzu powoduje lepsze dotlenienie organizmu.

Chodzenie z kijami nie jest trudne, ale wymaga ćwiczeń i praktyki. Na kijach nie opieramy się jak na lasce, lecz "odbijamy". Połowa sukcesu to złapać rytm plus odpowiedni, skrętny ruch ramion i bioder. Można intuicyjnie nauczyć się chodzić z kijami, ale pierwszych kilka zajęć najbezpieczniej jest odbyć pod okiem instruktora, który pomoże dobrać odpowiedni sprzęt i nauczy w jaki sposób to robić. Do opanowania odpowiedniej techniki marszu wystarczy kilka spotkań, podczas których nauczymy się prawidłowo poruszać naprzemiennie kończynami.

Dzięki stosowaniu kijów podczas marszu zaangażowanych jest ok. 90% mięśni, również tych, które normalnie nie są używane - wzmacniają się mięśnie brzucha, grzbietu, ramion, obręczy barków. To również doskonały sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Nordic walking świetnie pomaga zrzucić wagę, bo łatwo tu uzyskać takie natężenie ruchu, które powoduje spalanie kalorii większe o ponad 40% niż przy zwykłym marszu.


OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI

30.03  Rekordowa liczba 19 drużyn wzięła udział w Otwartym Turnieju Siatkówki, którego organizatorem już po raz kolejny był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Turniej rozgrywany lokalnie na przestrzeni kilku lat zamienił się w rozgrywki regionalne.

Tym razem do Olkusza przyjechało ponad 150-ciu zawodników z Małopolski i Śląska. W eliminacjach zespoły podzielone na sześć grup rozgrywały mecze grając „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Do fazy półfinałowej awansowało już tylko sześć drużyn, z których najlepsi okazali się UKS WYSPIAŃSKI KRAKÓW w składzie: P. Huber, M. Gradek, P. Biederman, J. Brzezicki, M. Styrna, J. Baran, Sz. Józefowski, M. Dutkiewicz, R. Piwowar.

Drugie miejsce w turnieju przypadło drużynie HILCUS OLKUSZ w składzie: D. Wardęga, J. Kocjan, A. Ciuba, P. Lubach, M. Lubach, A. Andrzejczyk, K. Parzyszek.

Trzeci stopień na podium zajęli zawodnicy AZS KRAKOZHIA w składzie: D. Bierza, K. Suliński, P. Paluch, D. Zieliński, T. Bijak, A. Cholewa, Ł. Capiga, J. Trawczyński.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały dyplomy, medale, puchary oraz nagrody. Czwarta drużyna otrzymała dyplom i nagrodę pocieszenia. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Brzezicki z UKS WYSPIAŃSKI KRAKÓW.

Turniej rozgrywany był na trzech boiskach jednocześnie, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwali sędziowie w składzie: Adrian Panasiuk, Rafał Pawłowski oraz Grzegorz Walczyński. Opiekę medyczną zapewniła Grupa Ratowników Medycznych R1 z Bukowna. Patronat medialny nad imprezą pełnili Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

PREZENTACJA DRUŻYN >>>      WYNIKI >>>      RELACJA NA FACEBOOK'U  >>> 


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE 2013/2014 - II RUNDA

23.02 na krytym basenie przy ZSPI nr 1 w Olkuszu odbyła się II Runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych – gry i zabawy w wodzie. Zawody przeprowadzono we wszystkich zaplanowanych kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa kl. I-III, kl. IV-VI oraz gimnazjum. Poza konkursem wystartowały przedszkolaki.

Rodziny zmierzyły się w 5 konkurencjach: wyścigi z deską, przeciąganie koła ratunkowego na czas, wodny tor przeszkód, rzuty do celu i wyławianie łyżek z wody. Dzieciom podobało się przeciąganie koła ratunkowego na czas, gdyż rodzice ciągnęli linę przywiązaną do koła ratunkowego, w którym siedziało dziecko. Zadanie kończyło się przybiciem „piątki” przez rodzica z dzieckiem. Wiele radości przyniosła konkurencja „wyławianie łyżek z wody”. Zawodnicy musieli znaleźć łyżkę zatopioną w połowie basenu. W tym zadaniu liczył się spryt i szybkość pływania, ponieważ łyżek było mniej niż zawodników. Najlepsze rodziny w każdej kategorii wiekowej otrzymały nagrody i dyplomy.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z Zespołem Szkolno Przedszkolno Integracyjnym nr 1 w Olkuszu.

Patronami medialnymi imprezy był Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

KLASYFIKACJA RODZIN  >>>    


Mam MOC bo wiem GDZIE spędzać wolny czas !

21.02 Po happeningu z przesłaniem „Mam MOC bo WIEM GDZIE spędzać wolny czas!” uczniowie klas VI ze szkół podstawowych nr 1, 4 i 5 wzięli udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Po ciepłych słowach Pani Małgorzaty Bień Przewodniczącej Komisji Oświaty zagrzewających do wspólnej zabawy uczestnicy stanęli na linii startu. Uczniowie, podzieleni na 10 osobowe drużyny, rywalizowali na torze przeszkód. W pokonywaniu toru nie tylko liczyła się szybkość, ale również precyzja, równowaga oraz gibkość. Najpierw wystartowały reprezentacje klas, a następnie reprezentacje szkół.

W konkurencji klas najlepsi okazali się:
I m – Klasa 6 B z Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu z czasem 5’29,15,
II m – Klasa 6 B z Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu z czasem 5’29,24,
III m – Klasa 6 A z Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu z czasem 5’45,36.

Klasyfikacja w konkurencji szkół:
I m – Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu z czasem 4’47,66,
II m – Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu z czasem 5’01,88,
III m – Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu z czasem 5’12,98.

Już WIEM GDZIE spędzać wolny czas i mam MOC, aby z tej wiedzy korzystać.

PROGRAM  >>>


III HALOWE MISTRZOSTWA OLKUSZA W TENISIE ZIEMNYM

15-16.02 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już po raz trzeci na nowej nawierzchni w Hali Sportowo - Widowiskowej zorganizował Halowe Mistrzostwa Olkusza w Tenisie Ziemnym.

Po dwóch dniach zmagań na "zadaszonym korcie" niepokonanym okazał się Sebastian Krzeszowski. Drugie miejsce zajął Paweł Czarnota, a trzecie ex aequo Tomasz Bocianowski i Dariusz Pieczyrak.

Sędzią głównym zawodów był Rafał Krawczyk.


FERIE Z MOSiR-em 2014

Oferta tegorocznych ferii zimowych przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. Już w pierwszy poniedziałek 3 lutego prawie 100 gimnazjalistów - 15 drużyn – przyszło do Hali Sportowo-Widowiskowej, by wziąć udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej.

Młodzież spędzająca ferie w Olkuszu licznie brała udział w pozostałych turniejach: piłki nożnej szkół podstawowych, tenisa stołowego z podziałem na szkoły podstawowe i gimnazja oraz koszykówki. Poza zawodami sportowymi odbywały się zajęcia fitness, karate i samoobrony, szkółki piłkarskiej oraz treningi z tenisa ziemnego. Na prowadzonych w każdym tygodniu zajęciach sportowych młodzież miała możliwość doskonalenia gry w siatkówkę oraz badmintona. Dla najmłodszych dzieci były organizowane gry i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Hitem tegorocznych ferii była nauka i doskonalenie pływania zorganizowane przez MOSiR na krytej pływalni przy ZSPI nr 1 w Olkuszu. Codziennie zajęcia odbywały się w dwóch grupach nauki pływania i dwóch grupach doskonalenie pływania.

Ogółem przez dwa tygodnie „Ferii z MOSiR-em”, z różnych form aktywności skorzystało 1360 uczestników. Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny.

Dodatkowo przez całe ferie(łącznie z weekendami) dzieci i młodzież korzystali ze wstępu na basenu, wykupując bilet za złotówkę.

Pomoc w organizacji zajęć okazali: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Olkuszu, Klub Kyokushin Karate z Bukowna oraz AMA Serwis Sp. z o.o. – Serwis Opon z Olkusza. Opiekę medyczną podczas turniejów zapewniła Grupa Ratowników Medycznych R1 z Bukowna.
Najlepsi zawodnicy oraz drużyny biorące udział w turniejach i zawodach otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego i słodyczy, których fundatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.
Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

RELACJA NA FACEBOOK'U  >>>     KOMUNIKAT Z FERII Z MOSIR-em 2014  >>>


OTWARTY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

11 i 12 stycznia  w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu zostały rozegrane eliminacje Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej 2014.  O awans do ścisłego finału rywalizowało 30 drużyn rozgrywając mecze w 8 grupach grając 2 x 8 minut, systemem „każdy z każdym”.

Do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się następujące zespoły:
KINDER MAFIA – Sułoszowa, STALPROFIL – Dąbrowa Górnicza, FURORRA – Sosnowiec, DREWNIANI MAGICY – Olkusz, CROPP TEAM – Olkusz, VERA LUCCII – Olkusz, WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA – Olkusz, KOSMONAUCI – Klucze.

19 stycznia w fazie finałowej 8 najlepszych drużyn rozegrało mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup i drużyny z II miejsc.

W meczu o III miejsce Kosmonauci pokonali Wojownicze Żółwie Ninja dopiero po konkursie rzutów karnych. Równie pasjonującym spotkaniem okazał się finał z udziałem drużyn Cropp Team oraz Vera Luccii, który zakończył się zwycięstwem zespołu Cropp Team po emocjonującej dogrywce.

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz medale. Wręczono również indywidualne wyróżnienia dla „Najlepszego Bramkarza” - Tomasz Draba, „Najlepszego Piłkarza” - Sławomir Duda oraz „Króla Strzelców” - Dawid Karpiński.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z olkuskim Podokręgiem Związku Piłki Nożnej.

Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

Statystyki Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej 2014:
- 3 dni rozgrywek,
- 58 meczy,
- 952 minuty gry,
- 274 uczestników,
- 250 goli.


FOTOREPORTAŻ  >>>      WYNIKI GIER FINAŁOWYCH  >>>

WYNIKI GIER ELIMINACYJNYCH - SOBOTA  >>>        WYNIKI GIER ELIMINACYJNYCH - NIEDZIELA  >>>

RELACJA NA FACEBOOK'U  >>>


POPRZEDNIE 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | NASTĘPNE

JUŻ WKRÓTCE:


KOD QR

Animacja projektuWYDARZENIE:

UCI Trials World Youth Games Olkusz 2010

OLKUSKA LIGA OLDBOJÓW FUTSAL

OLOF


minigolf
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007