Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

E-MAIL

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WSPÓŁPRACA:
 

 

HARMONOGRAM:


 

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI


PIERWSZY RAZ W POLSCE - AKADEMIA FREESTYLE FOOTBALL

15.12.2007r. w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Olkuszu odbyła się po raz pierwszy w Polsce „Akademia Freestyle Football”. Naukę tricków z piłką nożną powadzili najlepsi polscy freestylerzy: Tomek Lebiocki, Łukasz Psonka, Bartek Skalski i Damian Mucha.

Kilka dni przed akademią w dziesięciu olkuskich szkołach zostały przeprowadzone krótkie pokazy, mające zachęcić dzieci i młodzież do udziału w sobotniej imprezie. WIĘCEJ >>>


XVI OGÓLNOPOLSKI GWIAZDKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Spore emocje towarzyszyły zakończonemu w niedzielę 9 grudnia XVI Ogólnopolskiemu “Gwiazdkowemu” Turniejowi Szachowemu Dzieci i Młodzieży, największej tego typu imprezie w Polsce. Kilkuletni szachiści zastanawiali się nie tylko nad tym, jak dać mata przeciwnikowi, ale także, który z dwóch Mikołajów rozdających paczki jest prawdziwy.
„Olkuski turniej, to ikona polskich turniejów szachowych. Przewinęło się przez niego większość grających arcymistrzów szachowych” napisał w liście do organizatorów i zawodników prezes Polskiego Związku Szachowego Janusz Woda. WIĘCEJ >>>


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ GIER I ZABAW

560 dzieci wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych, zorganizowanym 4 grudnia na olkuskiej hali sportowej. Przez kilka godzin w atmosferze dobrej zabawy dzieci brały udział w wielu konkurencjach. Każdy z uczestników, jak na Mikołajki przystało, dostało upominki.
W turnieju brali udział uczniowie prawie z wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Olkusz. Dzieci zmagały się w wyścigach, sztafecie oraz w wielu innych grach i zabawach sportowo – zręcznościowych. Kilkuset uczestników tej imprezy rywalizowało ze sobą, świetnie się przy tym bawiąc. Po hali przez cały czas przechadzał się Mikołaj, który rozdawał dzieciom słodycze.
W końcowej klasyfikacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Osieku. Wszyscy uczestnicy gier i zabaw otrzymali maskotki, dyplomy i słodycze.
Impreza zorganizowana została przez Szkołę Podstawową nr 9 w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.


TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR BISKUPA SOSNOWIECKIEGO I BURMISTRZA MIASTA GMINY OLKUSZ

W Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbył się XII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Wzięło w nim udział 120 ministrantów i duchownych. Zawody rozgrywano systemem pucharowym, uproszczonym do dwóch przegranych spotkań. Gry były prowadzone do 3 zwycięskich setów. Uczestnicy grali w pięciu kategoriach. W gronie zwycięzców nie zabrakło przedstawicieli powiatu olkuskiego. Wśród ministrantów z klas V i VI drugie miejsce zajął Maciej Jurczyk z parafii św. Andrzeja w Olkuszu. W grupie gimnazjalistów trzecie miejsce zajął Mateusz Wróbel z parafii św. Katarzyny w Wolbromiu. Również na trzecim miejscu znalazł się w swojej kategorii ks. Mirosław Sołtysik z par. św. M. M. Kolbego z Olkusza. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizatorem i fundatorem nagród byli: Liturgiczna Służba Ołtarza diecezji sosnowieckiej, reprezentowana przez ks. Janusza Stacha, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Urząd Miasta i Gminy Olkusz.


OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W niedzielę 11 listopada olkuska hala sportowa dosłownie pękała w szwach. Wszystko z powodu odbywającego się tam Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego, w którym wzięło udział aż 270 osób. Najwięcej było dzieci i młodzieży ze szkól podstawowych i gimnazjów.
Na turniej zjechali chętni z trzydziestu miast Małopolski i Śląska. Połowę reprezentantów stanowili mieszkańcy miasta i gminy Olkusz. 
WIĘCEJ >>>
 


WISŁA KRAKÓW W OLKUSZU

06 listopada w Olkuszu gościli zawodnicy Wisły Kraków. Spotkanie było nagrodą dla olkuskiego fan klubu tego zespołu, za najliczniejszy udział w meczach Białej Gwiazdy. Wśród kilkuset osób, które przyszły na halę sportową, sporo było dzieci z zaproszonych szkół. Spotkanie to udało się zorganizować dzięki współpracy olkuskiego Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu z miejscowym fan klubem Wisły.
Od samego początku na hali panowała atmosfera dobrej zabawy. Zarząd klubu widząc duże zaangażowanie i profesjonalne przygotowania ze strony MOSiR-u i FC Olkusz, zgodził się na przysłanie całej drużyny krakowskiej Wisły (30 osób). Co zdarzyło się po raz pierwszy w dziejach obecnie działającego klubu. WIĘCEJ >>>


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE

W minioną sobotę 13 października na hali sportowej w Olkuszu odbyły się „Rodzinne rozgrywki sportowe”, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Rodziny zmagały się ze sobą w halowym turnieju piłki nożnej „Tata i ja” oraz mini siatkówce rodzinnej „2+1”.
Do turnieju halowej piłki nożnej „Tata i Ja” zgłosiło się osiem rodzin. Drużyny podzielono na dwie grupy. Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym, w wymiarze czasowym 2 x 7 minut. Zwycięzcy obu grup walczyli o pierwsze miejsce. Klasyfikacja drużyn była podzielona na dwie kategorie: szkoły podstawowe i gimnazja.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli Mirosław i Gabriel Nowakowie. Drugie miejsce zajęli Sławomir, Jakub i Oskar Pilch, a trzecie – Andrzej, Mikołaj i Filip Walusiak.
W kategorii gimnazja pierwsze miejsce zajęli Robert i Przemek Wadas. Na drugim miejscu uplasowali się Ireneusz i Oskar Kurowscy, a na trzecim Jacek i Przemek Wójcik.
Równie dużym zainteresowaniem cieszył się turniej mini siatkówki ”2+1”. Siedem drużyn grało w dwóch grupach, z których zwycięzcy zagrali w finale. Podobnie jak w turnieju piłki nożnej, gra w grupach toczyła się w systemie każdy z każdym. Pierwsze miejsce zajęli Magda, Kamila i Lesław Toczkowie, drugie – Jacek, Przemek i Dominik Wójcik, a trzecie – Robert i Przemek Wadas.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i AGD. Każda rodzina otrzymała dodatkowo upominek oraz bilety na mecz Ekstraklasy z udziałem Wisły Kraków, ufundowane przez ten klub, który propaguje rodzinne kibicowanie. Wszystkie dzieci obdarowano również słodyczami.
Wręczono także nagrody indywidualne: dla najlepszego strzelca, którym w kategorii gimnazja został Gabriel Nowak, a w kategorii szkoły podstawowe Oskar Pilch. Wyróżniono także najmłodszego uczestnika w rozgrywkach, Jakuba Pilcha. Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Supermarket „NASZ” oraz MOSiR Olkusz.


OLKUSKA LIGA OLDBOJÓW

7 października 2007 r. o godz. 17.00 Dyrektor MOSiR w Olkuszu Dariusz Murawski symbolicznym kopnięciem piłki nożnej zainaugurował III edycję halowego turnieju piłki nożnej „Olkuskiej Ligi Oldbojów”. Starsi wiekiem ale młodzi duchem starsi panowie postanowili spędzać sobotnie i niedzielne popołudnia na bieganiu za piłką. I tak zrodził się pomysł zorganizowania turnieju oldbojów w Olkuszu.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusza  Dariusz Rzepka objął ligę honorowym patronatem a dyrekcja MOSiR Olkusz czynnie przyczyniła się do zorganizowania turnieju. W pierwszej edycji wystartowało 10 zespołów a łączna liczba zawodników biorących udział w rozgrywkach przekroczyła liczbę 130 osób. Trzecia edycja rozgrywana jest w niedzielę na parkiecie olkuskiego MOSiR-u od godz. 17.00. Mecz trwa 2 x 20 min.

Olkuska Liga Oldbojów ma własne forum internetowe gdzie można się wypowiedzieć na tematy związane z liga. Pod adresem: www.olof.prv.pl można zapoznać się z regulaminem ligi oraz można na bieżąco śledzić wydarzenia związane z turniejem.

Jeśli spełniasz warunki „OLOF” i chcesz pograć w halową piłkę nożną przyjdź do nas. Nie masz drużyny to znajdziemy drużynę która Cię przyjmie. Masz drużynę to zgłoś ją do turnieju. Mecze sędziują sędziowie PZPN okręgu olkuskiego. Najstarszy uczestnik turnieju ma 58 lat !!!


POPRZEDNIE 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

JUŻ WKRÓTCE:

 
 
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007