Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

E-MAIL

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WYRÓŻNIENIE:WSPÓŁPRACA:
 

 

MODERNIZACJA HALI
SPORTOWO - WIDOWISKOWEJ
W OLKUSZUAKTUALNOŚCI


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE - II RUNDA

W niedzielę 25 stycznia w olkuskiej Hali Sportowo-Widowiskowej rozegrana została II Runda „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych”. Chętnych do udziału we wspaniałej imprezie promującej sport rodzinny nie brakowało. Podobnie jak w poprzedniej rundzie zespoły były podzielone na trzy kategorie wiekowe: rodzice i dzieci ze szkoły podstawowej kl. I – III i kl. IV – VI oraz rodzice z uczniami szkół gimnazjalnych. Podczas tego spotkania Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przygotował dla zawodników udział w takich konkurencjach jak : Mini Piłka Siatkowa oraz Mini Koszykówka. Dryżyny grały systemem do dwóch przegranych meczy wkładając w rywalizację ogromny wysiłek, nawet wśród tych najmłodszych zawodników można było zauważyć ogromne poświęcenie i wytrwałość. Mimo to na twarzach wszystkich dominował uśmiech. W trakcie rozgrywek dla dzieci przygotowany był słodki poczęstunek, a po zakończeniu najlepsze zespoły otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego oraz AGD, których fundatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Ponadto każde dziecko biorące udział w rozgrywkach otrzymało zestaw słodyczy ufundowany przez Supermarket NASZ.

GALERIA FOTO >>>          WYNIKI >>>


XVII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY DZIECI I MŁODZIEŻY

13-14.12 w Hali Sportowo - Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu rozegrany został XVII Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Szachowy Dzieci i Młodzieży, zaliczany do największych tego typu imprez w Europie. Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Dariusz Rzepka. O puchary i atrakcyjne nagrody rywalizowało blisko 400 zawodników, wśród nich po raz pierwszy adepci królewskiej gry z Ukrainy, Słowacji i Azerbejdżanu.
Organizatorami turnieju byli: LKS Kłos Czarny Koń Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Sponsorem głównym turnieju był Alior Bank. Patronat medialny nad imprezą objęła TVP3 Kraków, Polska The Times Gazeta Krakowska oraz portal internetowy olkuszanin.pl. Sędzią głównym turnieju był Jacek Matlak, od lat nadzorujący olkuskie gwiazdkowe rozgrywki szachowe.      WIĘCEJ >>>

GALERIA FOTO 1 >>>                    GALERIA FOTO 2 >>>


GALA SPORTU - OLKUSZ 2008

29.11 w Hali Sportowo - Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyła się GALA SPORTU. Uroczystość nagrodzenia najlepszych olkuskich sportowców oraz towarzyszące jej atrakcje obejrzało ponad 800 osób.
Galę Sportu rozpoczął występ cheerleaderek z zespołu "Kropki", działającego przy Szkole Podstawowej Nr 9. Wkrótce potem na salę wkroczyli owacyjnie witani przez publiczność olimpijczycy igrzysk w Pekinie: Maja Włoszczowska i Przemysław Niemiec oraz Antoni Janica, reprezentujący Polskę przed laty na zimowej olimpiadzie w Grenoble. Goście honorowi towarzyszyli Burmistrzowi Dariuszowi Rzepce podczas oficjalnego otwarcia uroczystości oraz w ceremonii uhonorowania najlepszych sportowców i trenerów olkuskich klubów.

WIĘCEJ >>>

GALERIA FOTO >>>


II AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU

08.11 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem eliminacji regionalnych II Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu Family Cup 2008. 
Celem zawodów jest upowszechnienie sportu amatorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zawodów w pływaniu, w których mogłyby uczestniczyć również całe rodziny. W zawodach zgłosiło chęć udziału ponad 80 osób.

Rywalizacja odbywała się w 23 kategoriach na basenie 25 m.  Krytej Pływalni w Zespole Szkół Nr 1 w Bukownie, ul Szkolna 8  

GALERIA FOTO >>>

WYNIKI >>>


TURNIEJE TENISA STOŁOWEGO

Najbliższe tygodnie upłyną w Olkuszu pod znakiem tenisa stołowego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie organizatorem największych turniejów na szczeblu ogólnopolskim. Władze Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Warszawie oraz Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego doceniły organizację zawodów w poprzednim sezonie, dlatego też tegoroczne odbędą się w Olkuszu. Cykl tenisowych rozgrywek rozpocznie 11 listopada  Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla wszystkich zainteresowanych. Dwa dni później po raz kolejny w tenisa stołowego zagrają ministranci i duchowni, którzy walczyć będą o Puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. 16 listopada rozegrany został II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorów i Seniorek. Pierwszy weekend grudnia (6-7.12) to pora II Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Kadetów i Kadetek.
To bardzo duże wyróżnienie ze strony władz Związków Tenisa Stołowego, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby wymienione imprezy zostały przeprowadzone na jak najwyższym poziomie. Organizacja dużych imprez sportowych to bardzo dobra promocja dla naszego miasta. W Olkuszu bardzo wiele osób uprawia tą dyscyplinę sportu, dlatego turnieje pozwolą na żywo zobaczyć, jak grają najlepsi zawodnicy w Polsce.


KURS SĘDZIÓW TENISA STOŁOWEGO

W dniach od 15.11 do 07.12 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje przy pomocy Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego kurs sędziów tenisa stołowego.

Zajęcia będą odbywały się w Hali Sportowo - Widowiskowej w Olkuszu.

WIĘCEJ >>>


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE

26.10 W niedzielę Hala Widowiskowa MOSiR w Olkuszu stała się areną familijnych zmagań. W "Rodzinnych Rozgrywkach Sportowych" wzięło udział 18 drużyn - dorosłych wraz z dziećmi uczęszczającymi do szkół podstawowych i gimnazjów. Zespoły rywalizowały w czterech konkurencjach: turnieju mini piłki nożnej, turnieju badmintona, wyścigach w rzędach na czas oraz strzałach do bramki. Rodziny bardzo dzielnie walczyły w każdej z dyscyplin. Nikt się nie oszczędzał. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały zestawy słodyczy, a najlepsze trzy rodziny w każdej kategorii dodatkowo nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego oraz dyplomy. Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Supermarket "NASZ".

WIĘCEJ >>>


OLKUSKA LIGA OLDBOJÓW FUTSAL

19.10 rozpoczęły się rozgrywki Olkuskiej Ligi Oldbojów Futsal pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Dariusza Rzepki.

Organizatorem OLOF jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu i Rada Kapitanów OLOF. Do zawodów zgłosiło się 9 drużyn. Terminarz i wyniki rozgrywek będą publikowane na naszej stronie www oraz na www.olof.prv.pl.


OTWARTY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

ottz2008Na przełomie września i października  rozegrany został Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora MOSIR. Zawody rozegrane na kortach OSW Czarna Góra przyciągnęły liczna rzeszę fanów tego sportu. Na olkuskie korty zawitali znani tenisiści z całego regionu. Zawodnicy grali systemem pucharowym w dwóch kategoriach: +35 lat i open.

WIĘCEJ >>>


I MISTRZOSTWA OLKUSZA W MINIGOLFIE

TMG28.09 na obiekcie OSW ,,Czarna Góra” w Olkuszu przy pięknej pogodzie odbyły się I Mistrzostwa Olkusza w Minigolfie. W zawodach wystartowało 20 osób w dwóch kategoriach: dzieci oraz seniorzy. Turniej przeprowadzony został na olkuskim 18 stanowiskowym polu do minigolfa.
Zainteresowanie oraz poziom na jakim grali zawodnicy świadczy o tym, że minigolf w Olkuszu stał się kolejną dyscypliną sportową, którą mieszkańcy chętnie uprawiają.

WIĘCEJ >>>


POPRZEDNIE 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | NASTĘPNE

JUŻ WKRÓTCE:


OLKUSKA LIGA OLDBOJÓW FUTSAL

OLOF


minigolf
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007