Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

E-MAIL

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WSPÓŁPRACA:
 

 

HARMONOGRAM:


 

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI


RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE

26.04 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR-u w Olkuszu odbyły się „Rodzinne rozgrywki sportowe”, a w nich: turniej halowej piłki nożnej i turniej badmintona

W zawodach piłki nożnej udział wzięło 4 drużyn. W grupie grano każdy z każdym, czas gry: 2x10min. Klasyfikacja drużyn była podzielona na dwie kategorie: szk. podstawowe
i gimnazja.
Wyniki końcowe: szk. podst.: Im. – Robert i Bartosz Wadas, IIm. – Mirosław i Gabriel Nowak, IIIm. - Ireneusz i Oskar, Kinga Kurowski
gimnazja: Im. – Andrzej i Mikołaj Walusiak

W turnieju badmintona udział wzięło 4 drużyn. W grupach grano każdy z każdym, sety do 25, tiebreak do 15 punktów. Klasyfikacja drużyn była podzielona na dwie kategorie: szk. odstawowe i gimnazja.
Wyniki końcowe:
szk. podst.: Im. – Andrzej i Filip Walusiak, IIm. – Mirosław i Julia Nowak, IIIm. - Ireneusz i Oskar Kurowski
gimnazja: Im. – Robert i Przemek Wadas

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, AGD i słodycze. Wręczono także nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca – Nowak Gabriel - 23 bramki.


KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU

22.04  na scenie Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu wystąpił Kabaret Moralnego Niepokoju w składzie: Robert Górski, Przemek Borkowski, Mikołaj Cieślak, Katarzyna Pakosińska, Rafał Zbieć. Artyści przedstawili swój najnowszy program, który dużej mierze odnosi się do aktualnej rzeczywistości społeczno - obyczajowej.
Oprócz aktorów na scenie pojawili się również muzycy, którzy wzbogacali cały występ i nadawali mu żywy i niepowtarzalny charakter.

Ponad 800 widzów uczestniczących w koncercie otrzymało to po co przyszli - dużo, dużo śmiechu. Aktorzy po występie sporo czasu poświęcili na rozdawanie autografów i wspólne zdjęcia z sympatykami.


I OLIMPIADA SPORTOWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

OLMPIADA16.04  w Szkole Podstawowej Nr 1 w Olkuszu odbyła się I Olimpiada Sportowa Przedszkolaków.
Celem tego przedsięwzięcia było m. in. rozpowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci, integracja ze środowiskiem szkolnym oraz zachęcanie rodziców do zabawy razem z dziećmi.

W konkurencjach sportowych brały udział drużyny 10-osobowe (5 dziewczynek i 5 chłopców) z olkuskich przedszkoli. Rywalizacja wg zasad fair-play dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele emocji i była wspaniałą zabawą.

Organizatorem olimpiady byly nauczycielki z SP Nr 1 w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.


OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI

13.04  w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbył się „Otwarty Turniej Siatkówki”. W turnieju wystartowało 11 drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy 4-zespołowe i jedną 3-zespołową. Z grup awansowała drużyna, która zajęła 1 miejsce oraz jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem punktowym i setowym. W grupach grano każdy z każdym, do dwóch wygranych setów.
Wyniki: Mecz o 5 miejsce: Ósemka Kraków – Dziewoje 2-0, Mecz o 3 miejsce: Jedynka Siewierz – Hilcus Olkusz 0-2, Finał: UKS Sławków – Dzieci Waldka Ć. 2-1

Turniej sędziowali: Adrian Panasiuk, Mirosław Gołuchowski i Rafał Pawłowski.
Trzy najlepsze drużyny w turnieju otrzymały: dyplomy, puchary oraz nagrody ufundowane przez MOSiR Olkusz.


ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" W OLKUSZU

11.04 w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR w Olkuszu odbył się koncert charytatywny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Organizatorem  było Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser" w Olkuszu. Całkowity dochód z koncertu został przeznaczony na doposażenie Sali Doświadczania Świata "Snoezelen", która została stworzona dla dzieci i młodzieży mających problemy z odbieraniem bodźców zewnętrznych. Sala funkcjonuje w jednym z pomieszczeń Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Olkuszu.


MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI WETERANÓW W TENISIE STOŁOWYM

30.03 - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na zlecenie Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Krakowie był organizatorem  Indywidualnych Mistrzostw Małopolski Weteranów w Tenisie Stołowym w grach pojedynczych na sezon sportowy 2007/2008. Do rozgrywek przystąpiło 44 zawodników, m. in. z Krakowa, Oświęcimia, Nowego Sącza, sąsiednich gmin i powiatów. Trzy najlepsze osoby w każdej konkurencji otrzymały dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Sędzią głównym Mistrzostw był Józef Mierzwa, zastępcą sędziego głównego Andrzej Wieczorek. Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Krakowie reprezentował Prezes Zarządu Andrzej Wojtas.

KOMUNIKAT >>


OLKUSKA LIGA OLDBOJÓW FUTSAL

Od 7 października 2007 do 16 marca 2008 w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR w Olkuszu rozgrywana była liga halowej piłki nożnej „OLOF” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Liga podzielona była na dwie rundy /mecz-rewanż/.
W rozgrywkach brało udział 7 drużyn, gdzie każdy grał z każdym. Mecze rozgrywano raz w tygodniu /niedziela/, czas gry 2x20 min.

Trzy zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Wyniki:
1. ZGH "Bolesław", 2. Laski, 3. Skalska, 4. Chechło, 5. Gwarek, 6. KS Olkusz, 7. Żurada
Królem strzelców ligi został: Surmik Jarosław /Laski/-15-bramek, który został nagrodzony okolicznościową statuetką.
Patronat medialny nad zawodami sprawował: „Przegląd Olkuski”.


MŁODZIEŻOWY PUCHAR POLSKI

ju-jitsu08.03 w Hali Sportowo - Widowiskowej odbył się Młodzieżowy Puchar Polski Ju-Jitsu w odmianach fighting oraz duo-system. Organizatorem zawodów był PSSW Ronin oraz MOSiR Olkusz, na zlecenie Polskiego Związku Ju-Jitsu,  

Honorowy patronat nad Pucharem Polski pełnił Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Dariusz Rzepka.

W zawodach rywalizowało 83 juniorów reprezentujących barwy 14 klubów m. in. z Krakowa, Olsztyna, Gorzowa Wielkopolskiego, Bytomia, Głogowa, Mysłowic, Miejskiej Górki, Zamościa i Sosnowca. Zawodnicy oprócz walki o trofea Pucharu Polski walczyli również o kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

Prezes Polskiego Związku Ju-jitsu Stefan Andrzej Badeński wysoko ocenił poziom przygotowania i przeprowadzenia imprezy oraz w związku  z tym zaakceptował propozycję zorganizowania w przyszłym roku w Olkuszu zawodów najwyższej rangi w tej dyscyplinie. 


OTWARTY TURNIEJ TRIOBASKETU

triobasket01.03 w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu rozegrany został Otwarty Turniej Triobasketu. W zawodach wzięło udział 8 drużyn, które 28.02 w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe. Dużą atrakcją turnieju był udział żeńskiej drużyny, utworzonej przez młodsze zawodniczki z LKS Kłos-Kasia Olkusz. Rywalizacja w meczach grupowych była bardzo zacięta. Ostatecznie do półfinału awansowały cztery zespoły: Słowicy, Siedem Pięćdziesiąt, Wolbromiacy i Różowe Słonie. W finale olkuska drużyna "7.50" pokonała Wolbromiaków 30:16, w ten sposób zdobywając I miejsce i Puchar Dyrektora MOSiR w Olkuszu oraz nagrodę pieniężną. Trzecie miejsce zajęła drużyna "Różowe Słonie" z Olkusza.

 


FERIE Z MOSIR-em - 2008

W okresie ferii zimowych prowadziliśmy akcję pod nazwą "Ferie z MOSiR-em" mającą na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu. W okresie od 27.01 do 10.02 odbyły się różnego rodzaju turnieje w grach zespołowych i indywidualnych oraz inne zajęcia związane z rekreacją ruchową. Udział we wszystkich grach i zajęciach był bezpłatny.
We wszystkich konkurencjach, które zostały zorganizowane udział wzięło 1046 uczestników.

KOMUNIKAT >>


II OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

03.02 rozegrany został II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z udziałem 192 zawodników. Wyciągając wnioski z organizacji I Otwartego Turnieju, który odbył się w dniu 11.11.2007r. postanowiliśmy kolejne turnieje poszerzyć o konkurencje wyłącznie dla zawodników/czek niezrzeszonych (amatorów) oraz godzinowo określić start w poszczególnych konkurencjach. Dokonane zmiany zostały bardzo dobrze ocenione przez uczestników i opiekunów.

KOMUNIKAT >>


OTWARCIE PROFESJONALNEJ SIŁOWNI

21.01 w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR rozpoczęła działalność Siłownia "Dragon". W jej ofercie znajdują się m. in. ćwiczenia siłowe i aerobowe na profesjonalnym sprzęcie firmy HES oraz indywidualny dobór ćwiczeń.

Atrakcyjna oferta skierowana jest do zarówno do klientów indywidualnych jak i do klubów sportowych i zakładów pracy. WIĘCEJ >>>


OTWARTY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA MOSiR

17.01 rozpoczął się Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR. W tym dniu odbyło się losowanie, które pozwoliło podzielić 21 zgłoszonych drużyn na 5 grup rozgrywkowych. W dniach 19 - 20 stycznia rozegrane zostaną mecze grupowe a 27 stycznia o godz. 14.00 mecze finałowe.

TABELA GRUPOWA - SOBOTA >>

TABELA GRUPOWA - NIEDZIELA >>

TABELA FINAŁOWA >>

WYNIKI >>>


POPRZEDNIE 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | NASTĘPNE

JUŻ WKRÓTCE:

wakacje2008

minigolf
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007