ZAGADAJ DO NAS

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

WSPÓŁPRACA:

XVI GWIAZDKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Spore emocje towarzyszyły zakończonemu w niedzielę 9 grudnia XVI Ogólnopolskiemu “Gwiazdkowemu” Turniejowi Szachowemu Dzieci i Młodzieży, największej tego typu imprezie w Polsce. Kilkuletni szachiści zastanawiali się nie tylko nad tym, jak dać mata przeciwnikowi, ale także, który z dwóch Mikołajów rozdających paczki jest prawdziwy.
„Olkuski turniej, to ikona polskich turniejów szachowych. Przewinęło się przez niego większość grających arcymistrzów szachowych” napisał w liście do organizatorów i zawodników prezes Polskiego Związku Szachowego Janusz Woda. W ceremonii otwarcia turnieju wziął udział wiceprezes PZSzach Jacek Bielczyk i prezes małopolskiego Związku Jan Kusina. Udanych partii i sukcesów życzył młodym szachistom burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka. Zanim zasiedli do rozgrywek mieli okazję obejrzeć kilkunastominutowy film promujący atrakcje turystyczne Olkusza.
W grupie najmłodszych zwyciężyła Zuzanna Choremska (Poznań), drugie miejsce zajęła Oliwia Kiołbasa (Augustów), a trzecie Weronika Łęczek (Rzezawa). Spośród zawodników z Małopolski Zachodniej najwyższe 10 miejsce zajęła najmłodsza zawodniczka turnieju Honorata Kucharska (UKS SP 8 Chrzanów). Wśród najmłodszych chłopców zwyciężył Kacper Grela (Bolesławiec), drugie miejsce zajął Aleksander Szmer (Opole), a trzecie Michał Choina (Ostrowiec Świętokrzyski). Na czwartym miejscu uplasował się Jan Guzik (Chrzanów), a na 32 Marek Balec z olkuskiego Czarnego Konia. W kolejnej grupie wiekowej 1. Agnieszka Dmochowska (Wrocław), 2. Aleksandra Dadełło (Wrocław), 3. Mariola Woźniak (Skawina), 9 Weronika Komala (Chrzanów). Chłopcy: 1. Jan Duda (Wieliczka), 2. Piotr Karpacz (Katowice), 3. Emil Osiński (Bełchatów), 5. Bartłomiej Mazur (Chrzanów), 39. Radosław Gumula (Olkusz). Kolejna grupa wiekowa; 1. Aleksandra Tarnowska (Skierniewice), 2. Angelika Dziodzio (Jastrzębie Zdrój), 3. Emilia Kustal (Bełchatów), 8. Anna Mazur (Chrzanów), 16. Klaudia Kuć (Olkusz). Chłopcy: 1. Kamil Tomsia (Hetman Koronny Trzebinia), 2. Kamil Cichy (Rybnik), 3. Marcin Smółka (Rybnik), 38. Szymon Kajda (Olkusz). W następnej kategorii zwyciężyła Anna Iwanow z Wrocławia, srebrna medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy, a druga była olkuszanka Ola Lach, która podczas tych mistrzostw zdobyła „złoto”. Trzecie miejsce zajęła Marika Olchówko (Gliwice), a piąte Malvina Chrząszcz (Chrzanów). Chłopcy: 1. Dariusz Świercz (Wrocław), 2. Marcin Krzyżanowski (Rybnik), 3. Oskar Wieczorek (Wrocław), 4. Daniel Sadzikowski (Chrzanów), 11 Błażej Kaleta (Olkusz). Najstarsza kategoria wiekowa: 1. Anna Skrzypczak (Ostrowiec Świętokrzyski), 2. Monika Głuszko (Warszawa), 3. Anna Warakomska (Suwałki), 8. Aleksandra Krajewska (Olkusz). Chłopcy: 1. Mateusz Kołosowski (Skierniewice), 2. Michał Matuszewski (Warszawa), 3. Łukasz Kowalski (Skierniewice), 6. Radosław Barski (Chrzanów), 8. Piotr Lach (Olkusz).
W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła Polonia Wrocław, drugie „Piątka” Skierniewice, a trzecie Polonia Warszawa. Na piątym miejscu uplasował się UKS SP 8 Chrzanów, a na 15 „Czarny Koń” Olkusz. Sędzią głównym turnieju był Jacek Matlak, a kierownikiem Waldemar Czarnota.
Organizatorami imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych były: Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz LKS “Kłos – Czarny Koń” Patronat nad imprezą objął burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, a także Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe i PZSzach. Sponsorem głównym turnieju był Bank BPH oddział w Olkuszu, imprezę sponsorowali także: PZU, Viver Sport, Bolsped, Recykling, Henryk Swędzioł, Boltherm, Malbox, ZRB Stanisław Paciej, ZGH „Bolesław” oraz Apolinary Ćwięczek.
(SYP)

JUŻ WKRÓTCE:

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT