BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

WSPÓŁPRACA:

HARMONOGRAM:

OTWARTY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

Turniej rozgrywany był na kortach olkuskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Czarna Góra” w dniach 23-24 maja. W imprezie rywalizowali panowie w kategoriach „OPEN” i „+40” oraz panie w kategorii „OPEN”.
Turniej „OPEN” zgromadził mocną obsadę. W rywalizacji wzięło udział wielu przyjezdnych zawodników z różnych części Polski południowej. Zawody wygrał Dariusz Nowak z Sosnowca, który w drodze do finału pokonał Tomasza Sycha z Sosnowca 6/1, 6/0, następnie Rafała Krawczyka 6/3, 6/1 i Janusza Piasnego juniora z Olkusza 6/3, 6/1. Z drugiej strony drabinki turniejowej do finału dochodził Piotr Stopa z Krakowa pokonując w kolejności Pawła Kaliszczaka z Zawiercia 6/2, 6/0, Pawła Łuckosia ze Sławkowa 6/1, 6/2, Tomasza Bocianowskiego z Olkusza 6/3, 6/4 i Bartosza Kocjana z Olkusza 6/3, 6/3. Finał pomiędzy Piotrem Stopą i Dariuszem Nowakiem był prawdziwą ucztą tenisową. Pan Piotr były reprezentant Kadry Polski juniorów prezentował nienaganny mocny techniczny tenis. Pan Dariusz Nowak to aktualna czołówka amatorskiego tenisa w Polsce. W zeszłym roku zakończył rywalizację w ramach rozgrywek „Amatorski Tenis Polski” na 4 miejscu w kategorii „OPEN”. Finał stał na wysokim poziomie. Pierwszego seta wygrał Pan Piotr 7/5, okupił to zwycięstwo utratą sił. Pan Dariusz to bardzo dobrze broniący się zawodnik z żelazną kondycją i mądrością taktyczną w grze. Z czasem przejmował inicjatywę nad słabnącym przeciwnikiem, którego nękały już skurcze mięśni (był to już trzeci mecz tych zawodów w ciągu jednego dnia). Ostatecznie po trzech godzinach gry Pan Dariusz Nowak odniósł zwycięstwo wynikiem 5/7, 6/4, 6/3. Kategoria „+40” była rozgrywana wśród zawodników Powiatu Olkuskiego. Zwycięzcą został olkuski faworyt Janusz Piasny senior, pokonując w finale Tomasza Musiorskiego z Chechła. W turnieju Pań najlepsza okazała się Sylwia Niewiara z Olkusza, która w finałowym spotkaniu pokonała Magdalenę Kot. Na trzeciej pozycji uplasowała się Ewa Perek, natomiast czwarta byłą Aleksandra Piątek. Organizatorem turnieju oraz fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Przy organizacji pomagał Pan Rafał Krawczyk.

Zapraszamy wszystkich tenisistów, którzy chcieliby sprawdzić swoje tenisowe umiejętności na turniej w ramach „Amatorskiego Tenisa Polskiego” w dniach 5-7 czerwca. W rozgrywkach tych mogą uczestniczyć gracze amatorzy niezrzeszeni oraz amatorzy , którzy mają wykupioną licencję w ramach tych rozgrywek. Turniej, który będziemy organizować uzyskał wysoką 3 rangę. Więcej informacji na temat amatorskiego tenisa polskiego znajdziemy na stronie internetowej: atpgrambolubie.pl

JUŻ WKRÓTCE:

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT