Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

DODAJ DO ULUBIONYCH

E-MAIL

SKYPE. POGADAJMY.

ZAGADAJ DO NAS

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WSPÓŁPRACA:
 

 

I BIEG ULICZNY SREBRNEGO GRODU

O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY OLKUSZ


Jak zapowiadaliśmy, o godzinie 12.00 w sobotę 3 października, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Dariusz Rzepka wystrzelił z pistoletu startowego i uczestnicy biegu ulicznego pobiegli po Puchar Burmistrza. W pierwszym po długiej przerwie biegu ulicznym w Olkuszu wystartowały 74 osoby. Okazało się, ze bieg nieformalnie stał się międzynarodowy, a to za sprawą biegaczy z Białorusi.
Pogoda sprzyjała, było słonecznie i bezwietrznie, dlatego już niespełna po 32 minutach na metę wpadł Igor Żaworonok ( czas 31min. 52 sek.), tuż za nim Aleh Hutnik – obaj z Białorusi. Trzecie miejsce zajął Andrzej Lachowski z czasem 32 min 8 sek. Najlepszą z kobiet była Antonina Behnke z Gliwic z czasem 37,53 min., druga Ewa Kucharska, trzecia Janina Malska. Zwycięzcy biegu głównego w obydwu kategoriach otrzymali z rąk Burmistrza Rzepki puchary i nagrody pieniężne a zwycięzcy w kategoriach wiekowych okolicznościowe medale wraz nagrodami pieniężnymi.
Poza zwycięzcami w w/w kategoriach wyłoniono najlepsze biegaczki i najlepszych biegaczy z terenu miasta i gminy Olkusz. Są to kolejno: kobiety – 1 m. Katarzyna Kuab-Klich, 2 m. Agata Sowińska, 3 m Aleksandra Cieślik; mężczyźni – 1 m. Tomasz Czarnota, 2 m. Bartosz Karoń, 3 m Bogusław Karoń.

Z propozycją ufundowania nagród dla najlepszych olkuszan organizator zwrócił się do olkuskich Posłów na Sejm RP, którzy wyrazili swoją akceptację dla tej inicjatywy. I tak Pan Andrzej Ryszka ufundował i wręczył nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych olkuszanek, a Pan Jacek Osuch dla trzech najlepszych olkuszan.

Przed biegiem głównym o godzinie 11.00 wystartowała młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie Gimnazjum nr 3 i II LO z Olkusza. Poza olkuszanami pobiegli uczniowie z Zabrza, Rybnika, Podlipia, Bolesławia i Bukowna. W kategorii gimnazja najlepszą biegaczką okazała się Monika Kaliwoda, biegaczem Artur Januszek. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli: Karolina Ślęzak i Łukasz Modrzejewski. Pełna lista zwycięzców znajduje się poniżej. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc, we wszystkich kategoriach młodzieżowych otrzymali medale i dyplomy, które zapewnił MOSiR Olkusz oraz nagrody rzeczowe od sponsorów.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w imprezie otrzymali wodę mineralną, batony, pączki i słodkie bułki zapewnione przez sponsorów. I to jeszcze nie koniec atrakcji albowiem wszyscy, którym słodycze nie wystarczyły mogli udać się na kąpielisko „Czarna Góra”, gdzie była wydawana grochówka przygotowana przez firmę Pana Zbigniewa Pasierbińskiego.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali policjanci z KPP w Olkuszu, Straż Miejska oraz Ochotnicza Staż Pożarna.

Komitet organizacyjny Biegu:
dr Włodzimierz Łysoń – Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz
Kazimierz Chechelski – Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki w Olkuszu, trener l.a.
Dariusz Murawski – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu
Janusz Mentlewicz – Prezes LKS „Kłos” Olkusz”, trener l.a.
Krzysztof Borawski – Prezes MUKS "Ilkus" Olkusz, trener l.a.
Marcin Bujas – Przewodniczący Miejsko-Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Olkuszu
Iza Cembrzyńska – nauczyciel W-F, działacz l.a
Aleksandra Szymanek - nauczyciel W-F, działacz l.a.

Cieszymy się, że tak wiele osób i firm odpowiedziało na nasze zaproszenie i bezinteresownie włączyło się w organizację imprezy oraz ufundowanie nagród lub poczęstunku. Swojego wsparcia udzielili:
ZGH Bolesław, Carrefour – Polska O/Olkusz, Piekarnia „Złoty Róg”, Supermarket „Nasz”, Pan Apolinary Ćwięczek – Vice-przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu oraz Pan Józef Sarecki – Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej w Olkuszu, Sklep „Traper” z ulicy Krakowskiej w Olkuszu, firma AMA Serwis sp. z o.o. Olkusz oraz patroni medialni: Przegląd Olkuski i portal internetowy Olkuszanin.pl.

Organizatorzy serdecznie dziękują osobom, firmom i instytucjom za okazaną pomoc w organizacji I Biegu Ulicznego Srebrnego Grodu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Już dzisiaj zapraszajmy na II edycję Biegu w przyszłym roku.


WYNIKI - BIEG GŁÓWNY >>>       WYNIKI - WG. KATEGORII >>>       FOTO 1 >>>     FOTO 2 >>>


JUŻ WKRÓTCE:

 
 
 
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007