Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

DODAJ DO ULUBIONYCH

E-MAIL

SKYPE. POGADAJMY.

ZAGADAJ DO NAS

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WSPÓŁPRACA:


 

 

WYRÓŻNIENIE:OLKUSKIE SZLAKI ROWEROWE


PROPOZYCJA TRAS PO OLKUSKICH SZLAKACH ROWEROWYCH


Trasa 1

Olkusz - Rabsztyn - Pomorskie Skały - Olkusz

Niezbyt długa, licząca około 12 km tworząca zamkniętą pętlę trasa poprowadzona po urokliwych miejscach na północ od Olkusza. Jest to wycieczka po historii, której elementem jest zwiedzanie ruin zamku Rabsztyn, ale także rowerowa wyprawa pozwalająca bliżej poznać przyrodę i osobliwości Jury Krakowsko Częstochowskiej. Widok z Pomorzańskich Skał dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Przebieg trasy >>>


Trasa 2

Olkusz - Rabsztyn - Januszkowa Góra - Troks - Wiśliczka - Kogutek - Zimnodół - Osiek - Olkusz

Licząca około 24 km, tworząca zamkniętą pętlę trasa poprowadzona po urokliwych miejscach na północny wschód od Olkusza. Po drodze zwiedzamy zamek Rabsztyn, przejeżdżamy przez bukowe lasy porastające zbocza Januszkowej Góry oraz sosnowe bory i pola na wschód od Olkusza.

Przebieg trasy >>>


Trasa 3

Olkusz - Rabsztyn - Januszkowa Góra - Podlesie - Troks - Kosmolów - Kogutek - Zimnodół - Osiek - Olkusz

Licząca około 25,4 km, tworząca zamkniętą pętlę trasa poprowadzona po urokliwych miejscach na północny wschód od Olkusza. Po drodze zwiedzamy zamek Rabsztyn, przejeżdżamy przez sosnowe i bukowe lasy porastające zbocza Januszkowej Góry oraz pola i sosnowe bory na wschód od Olkusza.
Trasa poprowadzona jest czerwonym Jurajskim Szlakiem Rowerowym Orlich Gniazd, a także niebieskim „Okrężnym” szlakiem rowerowym i zielonym „Wschodnim” szlakiem rowerowym .

Przebieg trasy >>>


Trasa 4

Olkusz - Osiek - Witeradów - Żurada - Bukowno - Olkusz

Licząca około 30 km, tworząca zamkniętą pętlę trasa poprowadzona po urokliwych miejscach na południe od Olkusza. Podczas rowerowej wycieczki jedziemy przez sosnowe i bukowe lasy, docieramy do źródeł rzeki Sztoły, jedziemy skrajem dawnej Pustyni Starczynowskiej. Trasa poprowadzona jest czerwonym Jurajskim Szlakiem Rowerowym Orlich Gniazd (5,7 km), a następnie niebieskim „Okrężnym” szlakiem rowerowym (24,3 km).

Przebieg trasy >>>


SCHEMAT SZLAKÓW:
minigolf
 
 

STRONA GŁÓWNA  MAPA  |  OPIS SZLAKÓW  |  PRPOZYCJA TRAS  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | NASZE OBIEKTY| KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2012