Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

DODAJ DO ULUBIONYCH

E-MAIL

SKYPE. POGADAJMY.

ZAGADAJ DO NAS

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WYRÓŻNIENIE:WSPÓŁPRACA:
 

 

MODERNIZACJA HALI
SPORTOWO - WIDOWISKOWEJ
W OLKUSZU


HARMONOGRAM:
ZAGRALI DLA FILIPKA


Prawie dziesięć tysięcy złotych, taka kwota zebrana podczas Gwiazdkowego Turnieju Charytatywnego "Walczymy o uśmiech Filipka" wspomoże leczenie sześcioletniego olkuszanina Filipa Starosty.
Turniej odbywający się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczął się od meczu, w którym zmierzyły się dwie drużyny młodziczek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej w Olkuszu. Po zaciętym spotkaniu dziewczęta z rocznika 1998 pokonały 7:6 swoje o rok starsze koleżanki.
- Chciałem wam podziękować za to, że tu jesteście. Włączając się w tę akcję udowadniamy, że jesteśmy wspólnotą. – powitał widzów turnieju burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka. Podziękowania osobom, które zorganizowały turniej oraz w nim uczestniczyły złożył także dyrektor MOSiR Dariusz Murawski, prezes SPR Olkusz, a także wyraźnie wzruszeni Edyta i Grzegorz Starostowie, rodzice Filipka, którzy złożyli też podziękowania w imieniu swego synka, który z racji na chorobę nie mógł przyjechać na turniej.

Jednak widzowie mogli zobaczyć Filipka i dowiedzieć się więcej o jego chorobie i prowadzonej rehabilitacji z prezentacji multimedialnej wyświetlonej na ekranie. Filip Starosta urodził się w Olkuszu w październiku 2005 roku. Dwa miesiące później zdiagnozowano u niego padaczkę lekooporną. W efekcie chłopczyk jest opóźniony psychoruchowo. Nie chodzi i nie mówi, a kontakt z nim jest utrudniony. Intensywna rehabilitacja ruchowa i logopedyczna sprawia, że chłopiec robi duże postępy, ale to wszystko wiąże się z kosztami, którym jego rodzice nie są w stanie sami podołać. Stąd pomysł zorganizowania turnieju, na rzecz wsparcia rehabilitacji chłopca.

Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju zaczęła się licytacja, do której zagrzewał prowadzący aukcję Marek Krzykawski. Większość spośród przeszło 40 przedmiotów wystawionych na licytację stanowiły pamiątki przekazane przez znanych sportowców. Wśród nich była piłka z podpisami męskiej reprezentacji Polski w siatkówce, koszulka, w której startowała Justyna Kowalczyk wraz z jej autografem, czy koszulka z autografem Agnieszki Radwańskiej. Ale wśród licytowanych przedmiotów były także obrazy olkuskich artystów; Zofii i Stanisława Wywiołów oraz Malwiny Kocot.

Widzowie oklaskami nagradzali zwycięzców kolejnych licytacji, wśród których nie zabrakło posła Jacka Osucha, burmistrza Dariusza Rzepki, starosty Jerzego Kwaśniewskiego, czy Bożeny Krok, dyrektor olkuskiego Gimnazjum nr 3. Co chwilę do prowadzącego licytację podchodzili uczniowie olkuskich szkół, aby przekazać kwoty zebrane wśród kolegów i koleżanek. W ten sposób szczytną akcję wspomogli między innymi uczniowie olkuskiego II LO oraz Zespołów Szkół nr 1 i 4. Na konto trafiły także pieniądze zebrane wśród olkuskich nauczycieli, jak również datki składane przez widzów turnieju do specjalnych puszek.

Łączny efekt licytacji i zbiórki, to 9700 zł i 74 grosze. Najwyżej, bo na 700 zł został wylicytowany obraz Stanisława Wywioła, a na 500 zł portret Marilin Monroe pędzla Malwiny Kocot. Za koszulkę Wisły Kraków z autografami zawodników zwycięzca licytacji zapłacił 350 zł, a za koszulkę znanej szczypiornistki Marty Rosińskiej, także z autografem - 300 zł.

Po przerwie zmierzyły się drużyny olkuskiego SPR oraz KPR Ruch Chorzów. Ostatecznie olkuskie „Lwice” pokonały 19:17 zaprzyjaźnioną drużynę z Chorzowa. Po kolejnej przerwie na licytację rozegrano pojedynek pomiędzy drużyną SPR oraz zespołem „SPR Olkusz Kibice”, który wygrali 8 do 7 … kibice.

Turniej zorganizowały; olkuskie Stowarzyszenie Piłki Ręcznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Misją warszawskiej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą", której podopiecznym jest Filipek jest realizacja ogólnokrajowego Programu "Zdążyć z Pomocą" pod patronatem prof. Zbigniewa Religi. Fundacja otacza opieką dzieci chore i niepełnosprawne z terenu całej Polski, a także placówki lecznicze i opiekuńcze. W 1999 roku fundacja pomagała 194 chorym dzieciom z całej Polski, dekadę później, w 2009 roku miała już 9500 podopiecznych. Teraz pomaga 15 tys. 577 dzieciom z całej Polski.

Turniej "Walczymy o uśmiech Filipka", to kolejna impreza charytatywna zorganizowana przez olkuskie Stowarzyszenie Piłki Ręcznej. W grudniu ub. roku olkuskie szczypiornistki uczestniczyły w turnieju charytatywnym „Od piłki do serca”, którego celem było zebranie funduszy na wyposażenie Centrum Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Olkuszu. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz, w współpracy ze Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser” i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Jeśli ktoś chce pomóc w rehabilitacji Filipa Starosty, może dokonać wpłaty poprzez stronę internetową Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” (www.dzieciom.pl ), gdzie znajdują się także informacje na temat Filipa.


 


 

JUŻ WKRÓTCE:

 
 
 
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007