Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

DODAJ DO ULUBIONYCH

E-MAIL

SKYPE. POGADAJMY.

ZAGADAJ DO NAS

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WSPÓŁPRACA:


 


 

 

V AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI

W PŁYWANIU FAMILY CUP 2011


 

WYNIKI >>>      GALERIA FOTO >>>      RELACJA PRASOWA I GALERIA FOTO >>>

06.11 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu po raz kolejny zorganizował eliminacje regionalne V Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu "Family Cup" 2011, które były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego.

Zawody niezmiennie cieszą się dużą popularnością i w tym roku przyciągnęły rekordową liczbę startujących – 240 osób. Przybyli uczestnicy z całej Małopolski oraz goście ze Śląska, Ostrowca Świętokrzyskiego, Jabłonnej k/Warszawy.

Sprawna ekipa organizatorów i sędziów w dobrym tempie przeprowadziła zawody. Sędzią głównym zawodów był Aleksander Bielecki - przewodniczący Kolegium Sędziów Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego, a pomagali mu Małgorzata Lekston, Andrzej Banyś, Damian Bigaj, Rafał Lekston, Tomasz Łaskawiec i Przemysław Wójcikowski. Sędzią starterem był Jerzy Borzęcki, który prowadził zawody i ceremonię zakończenia Mistrzostw.
Zawody tradycyjnie rozegrano na basenie znajdującym się przy Zespole Szkolno-Przedszkolno Integracyjnym nr 1 w Olkuszu.
Zawodnicy startowali w 10 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz w sztafecie rodzinnej. Wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych odbyły się na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem dzieci z kategorii przedszkolaków, które pokonały dystans 12,5 m.
Sztafeta rodzinna w 3 osobowych składach została rozegrana na dystansie 4 x 25 m (jeden z zawodników płynie dystans dwukrotnie). W sztafecie rodzinnej wzięło udział 18 rodzin w tym 7 z Olkusza. Wygrała rodzina Kuryłów z Sękowej, tuż za nimi była rodzina Sadkowskich/ Gryciuk z Klucz. Trzecie miejsce zajęła olkuska rodzina Kocjanów w składzie mama Agnieszka, tata Jakub oraz syn Oskar. Pełne wyniki są dostępne na stronie www.familycup.com.pl
Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali nagrody sportowe w postaci dyplomów (1-6 miejsce) oraz pucharów (1-3 miejsce).
Po zawodach, w czasie wspólnego spotkania familijnego połączonego z poczęstunkiem, wręczono kolejne nagrody w postaci sprzętu sportowego. W pierwszej kolejności nagrodzono najmłodszych uczestników zawodów, przedszkolaków z kategorii „A”, a następnie rozdano jeszcze prawie 100 nagród pozostałym zawodnikom.

Nagrody zapewnili organizator główny - Stowarzyszenie Family Cup i Wydawnictwo „Family Cup” wraz ze sponsorami (SPEEDO, Karcher, Spin), firma AMA Serwis – serwis opon z Olkusza oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Drobne upominki dla dzieci z kat. „A”, „B”, „C”, „D”. (szkoły podstawowe) ufundowało Centrum Helen Doron z Centrum Języków Obcych Impuls z Olkusza.

Zawody odbyły się dzięki gościnności i we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolno Integracyjnym nr 1 w Olkuszu. Patronat medialny zapewnił Przegląd Olkuski.   

JUŻ WKRÓTCE:

 
 
 
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007