Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

DODAJ DO ULUBIONYCH

E-MAIL

SKYPE. POGADAJMY.

ZAGADAJ DO NAS

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WSPÓŁPRACA:
 

 

RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE 2009/10 -
III RUNDA


24.04 na terenie OSW "Czarna Góra" odbyła się III Runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych. Tym razem rodziny brały udział w zawodach rowerowych. Wyścigi rozegrano w 5 kategoriach: dzieci, dorośli open, rodziny z dziećmi ze szkół podstawowych z klas I-III I IV-VI oraz gimnazjaliści z rodzicami. Na początku wszyscy uczestnicy poznawali trasę rajdu i przejechali rekreacyjnie ponad kilometrowy odcinek wytyczony w parku przylegającym do Ośrodka "Czarna Góra". Pomimo, ze trasa w parku była przeznaczona dla starszych zawodników pokonali ją także najmłodsi, w tym 5-letni Jaś Głowacki i 6-letni Wiktor Starczyński.

Najmłodsze dzieci ścigały się na 400 m trasie wokół boiska. W kategorii "Dzieci" wygrała Róża Głowacka przed Wiktorem Starczyńskim i Jasiem Głowackim. Na tej samej trasie rozstrzygnął się wyścig pomiędzy dziećmi w kategorii "Szkoły podstawowe, klasy I-III". Na I miejscu finiszował Kuba Walusiak, a tuż za nim kolejno Mikołaj Synowiec, Weronika Barczyk i Julia Szczepanek.
Młodzież z klas IV-VI do pokonania miała 1 okrążenie trasy w parku. Zwyciężył Mateusz Różanowski przed Kubą Pilchem i Basią Filo. Kolejno na metę przyjechali: Jagoda Mędrek, Oskar Kocjan, Natalia Szczepanek i Filip Stach. Gimnazjaliści przejechali prawie 3 kilometrowy odcinek w parku. Wygrał Filip Walusiak przed Oskarem Pilchem.
Taką samą trasę mieli do pokonania Rodzice. Najpierw walczyli o punkty dla dzieci i ich szkół, a następnie wszyscy chętni mogli zmierzyć w wyścigu indywidualnym.
Do wyścigu indywidualnego zgłosiła sie tylko jedna kobieta - Joanna Szczepanek i dlatego organizator zdecydował, że nie będzie dalszego podziału na kategorie. Wyścig wygrał Michał Różanowski przed Bartłomiejem Mędrkiem i Pawłem Kajdą.
III runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych przebiegała w radosnej atmosferze, do czego przyczyniła się także słoneczna pogoda. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek a zwycięzcy pamiątkowe dyplomy. Ponadto wśród uczestników rozlosowano nagrody - akcesoria rowerowe. Szczęście uśmiechnęło się do każdej z rodzin.
Zawody przygotowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. MOSiR był także fundatorem nagród oraz poczęstunku dla uczestników. Patronat medialny nad imprezą sprawowali Przegląd Olkuski i portal internetowy olkuszanin.pl.

Już teraz zapraszamy na finał Rodzinnych Rozgrywek Sportowych, który odbędzie się 23 maja na terenie OSW „Czarna Góra”. Rodziny rozegrają m.in. turniej minigolfa. Przygotowania do finału można rozpocząć już 2 maja. W tym dniu na polu do minigolfa, w godz. od 10.00 do 18.00 odbędzie się trening pod okiem instruktora.
Na naukę i doskonalenie umiejętności gry w minigolfa zapraszamy nie tylko uczestników Rodzinnych Rozgrywek, ale wszystkich chętnych.

  


  


WYNIKI >>>


 

JUŻ WKRÓTCE:

 
 
 
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007