ZAGADAJ DO NAS

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

WSPÓŁPRACA:

MISTRZOSTWA OLKUSZA W MINIGOLFIE

19.09  odbyły się Mistrzostwa Olkusza w MInigolfie. Słoneczna pogoda zachęcała do przyjścia na Czarna Górę i wzięcia udziału w zawodach. Pojawili się zawodnicy z Olkusza, Bukowna, Bolesławia, Katowic, Klucz, Troksa i Warszawy. Łącznie w 4 kategoriach wiekowych wystartowały 34 osoby.

Najmłodsi zawodnicy to dzieci w wieku 8-13 lat. W tej grupie najlepsza okazała się Tatiana Tomsia, uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu. Drugie miejsce zajęła Ewa Filiczak, a trzecie Kamil Majda. Następni w kolejności byli Marek Balec, Paweł Jabłoński, Weronika Barczyk i Miłosz Majda. Poza konkursem wystartował sześciolatek Wiktor Starczyński.

W drugiej kategorii Juniorów od 14 do 18 lat zwyciężyła Karolina Balec z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu. Karolina dwa razy z rzędu triumfowała w kategorii "Dzieci" i po zmianie kategorii utrzymała tytuł mistrzowski. Pokonała Oskara Kurowskiego - II m., Antoniego Zemburę - III m., Łukasza Sawczyńskiego -IV m. i Darię Sajdak - VI m. Duże brawa za talent. Z wynikiem 61 punktów Karolina mogłaby zająć 2 miejsce w klasyfikacji Kobiet, pozbawiając tym samym swoją mamę Justynę statuetki za zajęcie 3 miejsca.

W kategorii Kobiet panie pozamieniały się miejscami. Mistrzowski tytuł po raz pierwszy przypadł Adzie Polan z Klucz(rok temu jeszcze Swędzioł). Drugie miejsce obroniła Eliza Byzdra z Katowic, a trzecie zajęła olkuszanka Joanna Balec - mistrzyni z 2009 r. Czwarte miejce zajęła Anna Jabłońska i piąte Katarzyna Poczęsna. Dwukrotna wicemistrzyni Olkusza Pani Eliza Byzdra jak zwykle rozegrała cały turniej w butach na wysokim obcasie.

Bardzo ciekawie przebiegała rywalizacja w kategorii Seniorów tj. mężczyzn, którzy ukończyli 19 lat. Do zawodów zgłosili się gracze z Warszawy, minigolfiści z pasją, którzy "wypatrzyli" nasze pole w Internecie. Panowie dysponowali profesjonalnym sprzętem do gry, jednakże zgodnie z regulaminem mistrzostwa były rozgrywane jedną piłką.
Panowie losowo zostali podzieleni na trzy grupy, w których rozgrywali turniej. Po kilku godzinach pełnej skupienia gry Mistrzem Olkusza w kategorii Seniorów został Michał Moszoro z Warszawy, z wynikiem 50 pkt. Drugie miejsce zajął olkuszanin Andrzej Balec - 53 pkt. Na trzecie miejsce mieli ochotę ubiegłoroczny mistrz Artur Mól, Jurand Krzemień i Marcin Polan. Panowie uzyskali jednakową liczbę punktów - po 56, ale najwięcej zwycięstw na poszczególnych polach miał Jurand Krzemień (Olkusz)i on otrzymał statuetkę za trzecie miejsce. Pozostali zawodnicy to: I.Kurowski, P.Jabłoński, J.Zembura, R.Politowski, Ł.Nogieć, A.Sawczyński, P.Barczyk, A.Majda, K.Sitko.

Nowy Mistrz Michał Moszoro powiedział po zawodach: "Impreza była wspaniale przygotowana pod względem organizacyjnym , poznaliśmy sympatycznych ludzi i u wielu dostrzegliśmy pasję i prawdziwe zainteresowanie tą grą. Dobrze to rokuje na przyszłość bo jest duża szansa, że kilka osób dołączy do rywalizacji sportowej i będzie uczestniczyło w Turniejach organizowanych w całej Polsce."

Zwycięzcy odebrali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz przez Professorada - Centrum Kształcenia z Olkusza. Pozostali zawodnicy otrzymali drobne nagrody pocieszenia. Patronat medialny sprawowali Przegląd Olkuski i Olkuszanin.pl.

JUŻ WKRÓTCE:

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT