Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

DODAJ DO ULUBIONYCH

E-MAIL

SKYPE. POGADAJMY.

ZAGADAJ DO NAS

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

WYRÓŻNIENIE:Wyróżnienie Gmina przyjazna rowerzystom

WSPÓŁPRACA: 

 

PrzeBOJOWY Dzień Dziecka


Około półtora tysiąca osób przyszło w niedzielę 02.06 na teren Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego OSW "Czarna Góra", w tym prawie 500 dzieci z Olkusza i okolic, które wzięły udział w przeBOJOWYM Dniu Dziecka.

Impreza sportowo – rekreacyjna została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Komendę Powiatową Policji w Olkuszu, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu oraz grupę airsoftową „Szalone Pingwiny" LKS „Kłos” w Olkuszu. Piątym, wcześniej niewymienianym „organizatorem”  była piękna, słoneczna pogoda.

Chłopcy, a coraz częściej również dziewczęta myślą o tym, by w przyszłości zostać policjantem, strażakiem lub żołnierzem. Przygotowane przez organizatorów atrakcje miały pozwolić choć na chwilę spełnić to marzenie.

   

Przez cały dzień dzieci mogły oglądać wóz strażacki, usiąść za kierownicą i zapoznać się z jego wyposażeniem, porozmawiać ze strażakami na temat ich trudnej pracy oraz w chełmie i ubraniu strażackim pozować do pamiątkowych zdjęć.

Grupa „Szalone Pingwiny” zbudowała poligon, na którym odbył się bieg z przeszkodami. Dzieci (6- 12 lat) w oporządzeniu wojskowym i z maskowaniem na twarzach, czołgały się, strzelały do tarcz, przeciągały kawałki drewna, zaliczały musztrę wojskową, tak aby w możliwie najkrótszym czasie, zdobyć jak najwięcej punktów.
Zwycięzcami w tym konkursie zostali:
1m. Anna Kluczewska - 11 lat.
2m. Kamila Karcz – 7 lat
3m. Oliwier Węgrzynowski – 10 lat

Medale i dyplomy wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Dariusz Rzepka i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  Dariusz Murawski.

   

W tym samym czasie strażacy KPPSP wspomagani przez ratowników medycznych z grupy R-1 przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego.

W południe do akcji przystąpili policjanci, którzy równolegle prowadzili kilka działań. Przede wszystkim odbywała się prezentacja radiowozu i nieoznakowanego samochodu z wideorejestratorem. Policjanci pokazali jak wygląda i do czego służy walizka daktyloskopijna. Odbył się także egzamin na kartę rowerową.

    

Najmłodsze dzieci brały udział w konkursie plastycznym „Jestem bezpieczny na drodze". Dzieci włożyły wiele pracy w przygotowanie rysunków. Jurorom było bardzo trudno wyróżnić najlepszych, dlatego nie przyznano głównej nagrody i wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz różnego rodzaju maskotki i gadżety promujące bezpieczeństwo na drodze. Rysunki będzie można oglądać na terenie Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego „Czarna Góra”.

   

Policjanci przygotowali także konkurs dla rodziców. Dorośli pokonywali tor przeszkód w tzw. „alkogoglach”. Alkogogle służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu jak: obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, niemożność określenia kierunków, podwójne widzenie itp.

   

Około godz. 14.00 grupa airsoftową „Szalone Pingwiny” zorganizowała kolejny konkurs „Polowanie na snajpera”, tym razem dla młodzieży +12 lat. Kilkuosobowe grupy miały za zadanie odszukać i unieszkodliwić snajpera.

Przez cały dzień można było oglądać wystawę replik broni palnych oraz oporządzenia wojskowego.

   

Patronat medialny: Przegląd Olkuski i portal Olkuszanin.pl


RELACJA PRASOWA I FOTOREPORTAŻ >>>    


 

JUŻ WKRÓTCE:

 
 
 
 
 

STRONA GŁÓWNA OBIEKTY  |  KALENDARZ IMPREZ  |  GALERIA  |   POKOJE GOŚCINNE  | RESTAURACJA | SIŁOWNIA | KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2007