OGÓLNOPLSKI FESTIWAL SKATE I BMX

SILVER PARK

OLKUSZ

UL. GŁOWACKIEGO

 
 

ORGANIZATORZY:


 

 

 


 

SPONSORZY:


 

 

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI


OLKUSZ SILVER GAMES 2015 - BMX

Przedstawiamy oficjalną relację z rywalizacji w kat. BMX podczas Olkusz Silver Games 2015.

Olkusz Silver Games 2015 - BMX from manyfestbmx.pl on Vimeo.


OLKUSZ SILVER GAMES 2015 - SKATE

Przedstawiamy oficjalną relację z Finału I Deskorolkowych Mistrzostw Polski, który odbył się 12 września podczas Olkusz Silver Games 2015.


OLKUSZ SILVER GAMES 2015

To jeszcze nieoficjalna relacja, ale na Mistrzostwach Polski w Olkuszu było sporo kamer, między innymi ta od "Roots". Sprawdźcie ich wersję wydarzeń.

FILM OD "ROOTS" >>>


OLKUSZ SILVER GAMES 2015 - DZIEŃ 2 - BMX

W niedzielę 13 września w Olkuszu, w drugim dniu Festiwalu Sportów Ekstremalnych Olkusz Silver Games, odbyły się Ogólnopolskie Zawody w kategorii BMX.

W zawodach wystartowało wielu zawodników z Olkusza, w tym najmłodszy Benjamin Kaliś – 7 lat. W tym roku Benjamin nie mógł jeszcze zawalczyć o miejsce w finale, ale pokazał, że wiele nauczył się na zajęciach „Wakacyjnej Szkółki nauki jazdy na BMX” organizowanej na olkuskiej skateplazie w ramach programu Extreme City.

Zawody wygrał ubiegłoroczny zwycięzca Piotr Leszczyński z Bierunia, drugi był Bartosz Gajos z Olkusza, a trzeci Patryk Pięta – też z Olkusza. Trzy kolejne miejsca zajęli Kamil Koćwin (Radomsko), Denis Migus (Racibórz) i Marcin Madejczyk (Bedzin).

Nagrodzono także trzy najlepsze tricki. Dwie nagrody ufundowane przez sklep Manyfest BMX trafiły do Denisa Migusa i Patryka Pięty, trzeci Best Trick ufundowany przez Supersklep.pl otrzymał Piotr Leszczyński.

Pełna foto i wideo relacja niebawem.

Zawody zorganizowali: Stowarzyszenie Po Prostu Działaj z Olkusza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Stowarzyszenia Cool Team z Krakowa. Nagrody ufundowali Sklep Manyfest BMX – Szymon Osak, Etnies, Targi Expo Silesia z Sosnowca i Supersklep.pl.


OLKUSZ SILVER GAMES 2015 - DZIEŃ 1 - DESKOROLKA

W sobotę 12 września w Olkuszu, podczas Festiwalu Sportów Ekstremalnych Olkusz Silver Games, odbyły się Deskorolkowe Mistrzostwa Polski. Poziom zawodów był bardzo wysoki i już od pierwszych przejazdów było wiadomo, że nie będzie łatwo wywalczyć tytuł „Mistrza Polski”.

Do półfinału dostało się 10 najlepszych w tym dniu zawodników spośród, których tylko trzech mogło dołączyć do tych, którzy start w finale wywalczyli sobie podczas wcześniejszych przystanków eliminacyjnych (Leszno, Kraków, Katowice, Dąbrowa Górnicza). Ostatecznie finałową dziesiątkę stworzyli:

po półfinale: Przemek Hippler, Michał Zarzycki, Franek Kramarczyk

dzikie karty: Przemek Wardęga, Mateusz „Matiz” Kowalski, Marcin Myszka, Patryk Stalamach, Kacper Jakóbczyk, Andrzej Podsiadło, Szymon Kuś.

Andrzej Kwiatek pomimo tego, że zapisał się na zawody, z powodu kontuzji nie dał rady wystartować. Zabrakło również Tomka Ziółkowskiego (zeszłorocznego zwycięzcy Olkusz Silver Games), który wojuje za granicą i Kuby Brniaka, który wraca do zdrowia po operacji kolana.

Dziesięcioosobowy finał cieszył oko każdego, kto w tym dniu pojawił się w olkuskim "Silver Parku”. Publiczność żywo reagowała na to co działo się na skateplazie, a działo się naprawdę wiele co niebawem będzie można zobaczyć na wideo (pojawi się w sieci za klika dni).

Ostatecznie tytuł "Mistrza Polski” wywalczył Przemek Wardęga, drugie miejsce zajął Marcin Myszka, a trzecie Mateusz Kowalski. Nagrody finansowe i rzeczowe rozdawane były do miejsca szóstego, a po Matizie miejsca kolejne zajęli Szymon „Szaban” Kuś, Kacper Jakóbczyk i Przemek Hippler.

Po zawodach odbyły się również trzy konkurencje „Best Trick”. W dwóch pierwszych po 150 zł zgarnęli Jasiek Zborowski i Kacper Miazga. W trzecim bon od Supersklep.pl otrzymał Kacper Jakóbczyk.

Pełna foto i wideo relacja niebawem.

Finał Mistrzostw Polski odbył się dzięki współpracy:

Polish Skate Federation, MOSiR Olkusz, Stowarszyszenia Cool Team, Stowarzyszenia Po Prostu Działaj, Etnies, Locals Skateboard Manufactured, Apostrov, Techramps i BoardThing.


EXPO SILESIA PARTNEREM OLKUSZ SILVER GAMES 2015

Partnerem wydarzenia są Targi Expo Silesia organizator EXPOEXTREME, eventu dedykowanego pasjonatom, szukającym odskoczni od codzienności. To kopalnia pomysłów dla fanów adrenaliny, którzy twórczo, aktywnie i nietypowo lubią spędzać czas wolny. Expoextreme będzie częścią 2. edycji Targów Strzelectwa, Militariów i Survivalu EXPOShooting. Targi odbędą się w dniach 6-8 maja 2016r.


OŚWIADCZENIA ZAWODNIKÓW

Osoby niepełnoletnie, które chcą startować w zawodach muszą mieć ze sobą oświadczenie podpisane przez opiekunów/rodziców. Będą one dostępne również w biurze zawodów. Uczestnicy pełnoletni również zobowiązani są do złożenia oświadczenia.

OŚWIADCZENIE (PEŁNOLETNI) >>>       OŚWIADCZENIE (NIEPEŁNOLETNI) >>>


PROGRAM STREFY MUZYCZNEJ

Po zakończeniu zawodów zapraszamy do strefy muzycznej.

Sobota

17.15 – 19.15 – Barney z Rajza Project – Drum’n’Bass
19.30 – 21.00 – PPM Klan – Rap

Niedziela

17.00 – 18.30 – Dj Sejdan – House, electro, progressive
19.00 – 21.00 – Jah Vesta Soundsystem on the board, czyli odrobina muzyki jamajskiej w Silver Parku.


MANYFEST BMX GŁÓWNYM SPOSNOREM NARÓD W KAT. BMX

Głównym sponsorem nagród podczas drugiego dnia zawodów jest Manyfest BMX. Ekipa oczywiście będzie z nami przez całą niedzielę

http://www.manyfestbmx.pl


BUTY ETNIES DLA NAJLEPSZYCH

Podczas obu dni zawodów, najlepsi z zawodników otrzymają buty od @Etnies Polska.

Na terenie zawodów stanie również namiot, w którym będzie można zapoznać się z ich przyszłoroczną kolekcją.


OPRAWA MUZYCZNA ZAWODÓW - EKIPA RED BULL

Oprawę muzyczną podczas obu dni zawodów zapewni niezastąpiona ekipa Red Bull.


SUPERSKLEP NAGRODZI NAJLEPSZYCH W BEST TRICK

Podczas obu dni zawodów obędą się konkurencje „Best Trick”, w których będzie można zgarnąć m.in bon na zakupy w ich sklepie.


FLY BAG DLA MIŁOŚNIKÓW WYSOKICH LOTÓW

Drugi dzień zawodów „Silver Games” skierowany jest do wszystkich miłośników BMX.

W tym roku, tak jak i w poprzednim do dyspozycji, bezpłatnie dla wszystkich chętnych będzie poduszka „FLY BAG”


KOLEJNI FINALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI

Trzeci przystanek eliminacji Deskorolkowych Mistrzostw Polski odbył się na znanej wszystkim skate plazie PTG.

Podczas tych zawodów start w finale zagwarantowali sobie Marcin Myszka, Mateusz Kowalski i Patryk Stalamach.


PIOTR LESZCZYŃSKI WEŹMIE UDZIAŁ W OSG 2015

Piotr „Leszczu” Leszczyński, który w zeszłym roku wygrał BMX’owe "Silver Games" pojawi się na zawodach i w tym roku :)

Na razie lata sobie na swojej tajnej miejscówce.Foto @bazphotographer


TVP KRAKÓW PATRONEM MEDIALNYM OLKUSZ SILVER GAMES 2015

Telewizja Kraków objęła patronatem medialnym projekt pod nazwą OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SPORTÓW EKSTREMALNYCH „OLKUSZ SILVER GAMES” czyli dwudniowe zawody w kategoriach deskorolka i BMX, które odbędą się w dniach 12-13 września  w Parku Rekreacyjno – Krajobrazowym „Silver Park”

Impreza będzie tematem programów w "Kronice" i Internetowej TV Kraków. Plakat z informacją o zawodach znajduje się w dziale "Imprezy" na stronie internetowej TV Kraków. Dodatkowo TV Kraków wyemituje filmowy zwiastun wydarzenia.

www TVP Kraków >>>


PIERWSZE DZIKIE KARTY NA OLKUSZ SILVER GAMES 2015

Pierwszymi zawodnikami, którzy zapewnili sobie start bezpośrednio w finale "MP" już w czerwcu zostali Tomek Ziółkowski, Andrzej Podsiadło i Kacper Jakóbczyk.
Zajęli oni najwyższe miejsca wśród polaków, podczas mega udanej imprezy Back To The Streets w Lesznie, organizowanej przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych.


PO PROSTU DZIAŁAJ & MOSiR OLKUSZ

Olkuskie Stowarzyszenie "Po prostu działaj" i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu połączyli siły i będą głównymi organizatorami tegorocznej edycji "Olkusz Silver Games" w kat. skate i bmx. 

To swoiste połączenie młodzieńczej pomysłowości i doświadczenia ma w przyszłości przyczynić się  do znacznego uatrakcyjnienia tego wyjątkowego wydarzenia.

Rywalizacja sportowa będzie organizowana przy współpracy z „Polish Skate Federation", Stowarzyszeniem Cool Team i firmą Manyfest BMX. 


PATRONAT:
 
http://www.skatenews.pl/i/cms/skatenews_logo.png 

https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-xaf1/v/t1.0-1/p160x160/563312_10151268544696353_1305904364_n.jpg?oh=4bd19b84c170f79aef9bba7ff90591e2&oe=566D4D8B&__gda__=1450215366_c55282dc48c99b275ac9d644f1d2b1fb 
 

STRONA GŁÓWNA MAPA  |  PROGRAM  |  REGULAMIN  |   GALERIA  | SILVER PARK| DLA MEDIÓW| KONTAKT

Wszelkie prawa zastrzeżone.  MOSiR Olkusz 2015